Jihočeské derby mezi Dynamem B a Tatranem Prachatice nakonec vítěze nepoznalo. Historicky nejvyšší návštěva na domácím zápase rezervy Dynama viděla bojovné utkání. Vedení se sice ujala juniorka Českých Budějovic, hosté ale v průběhu druhého poločasu vyrovnali a hnali se za vítězstvím. V rozhodujících momentech se ale útoky Prachatic tříštily o obranu Dynama a skvěle chytajícího Zdeňka Křížka.
Uvnitř článku naleznete rozsáhlou fotoreportáž.
Úvod zápase se nesl ve znamení vzájemného poznávání obou jihočeských celků. Oba soupeři se soustředili především na bránění a do útoku se ani jeden z nich nehrnul. Fanoušci Dynama si tak v prvních minutách zvykali především na mírně nezvyklé složení svého týmu. Tomáš Maruška se nečekaně stáhl na pozici pravého záložníka a Radim Pouzar se tak musel přesunout na levou stranu. Michal Mácha obsadil pozici defenzivního záložníka a na hrotu útoku se objevil Josef Němec. Také stoperská dvojice doznala změn. Petr Martínek se vysunul na pravou stranu a s Jiřím Peroutkou tak před brankářem Zdeňkem Křížkem operoval Roman Pivoňka. Aby těch změn nebylo málo, už po osmi minutách opustil hřiště zraněný Pavel Picka, místo kterého nastoupil Libor Matoušek.

V prvním poločase se na obou stranách urodilo šancí jako šafránu. Prachatičtí se snažili více držet balón na svých kopačkách a tvořit hru, na pozornou obranu Dynama ale nikdo z hostujících hráčů recept nenašel. Nejen na fotbalistech, ale i na divácích bylo znát mírné napětí. Vše se rychle změnilo ve 35.minutě. Přímý volný kop zahrával Lukáš Adam a hostující obrana zapomněla hlídat naskakujícího Michala Mašáta. Záložník Budějovic hlavou jemně lízl balón a překvapený gólman Paleček nestačil na jeho teč vůbec zareagovat – 1:0. Trefa Michal Mašáta byla letos prvním gólem juniorky v ČFL. Inkasovaná branka hosty viditelně zaskočila několik minut nebyli prachatičtí schopni poslat spoluhráči kloudnou přihrávku. Dynamo však nedokázalo slabou chvilku svého soupeře znovu využít. Do kabin tak odcházeli veseleji hráči v černobílém.

Krátce po návratu z kabin mohlo Dynamo svůj náskok zvýšit. Josef Němec se krásně uvolnil na levé straně a milimetrovým centrem našel nabíhajícího Tomáše Marušku. Domácí kanonýr bohužel nasměroval svou hlavičku přímo doprostřed brány. Tato šance jakoby paradoxně probudila Prachatice z letargie. Hosté od tohoto momentu převzali iniciativu a zlepšili pohyb. Mužem těchto okamžiku se stal především Peter Kuračka, který zahrával téměř všechny standardní situace Tatranu. První pokus si připsal slovenský fotbalista střelou zhruba z 18 metrů v 54. minutě. Jeho pokus míříl nad Křížkovu bránu. V 58. minutě vyslal ten samý hráč nebezpečný centr do pokutového území, na balón nikdo z nabíhajících hráčů nedosáhl. V 62. minutě získali Prachatice výhodu přímáku z téměř stejné pozice jako o osm minut dříve. Druhý pokus už Peteru Kuračkovi vyšel o poznání lépe – 1:1. Hosté i nadále více drželi balón a snažili se vytvářet si šance. Slibná situace pro Dynamo se zrodila v 75. minutě. Michala Mašáta ale zřejmě překvapilo, že se balón dostal až k němu a v rozhodující chvíli mu míč uskočil. Tatran se i nadále snažil zamknout rezervu Českých Budějovic na její polovině, téměř všechny přihrávky ale zpracovávali fotbalisté Prachatic zády ke Křížkově bráně. V 80. minutě dokázal Tatran vytvořit ve velkém vápně Dynama závar, po kterém nedokázal Tomáš Maruška odkopnout balón do bezpečí. Následnou střelu jednoho z prachatických gólman Křížek vytěsnil jen s vypětím všech sil. Také všechny centry Prachatic sbíral Zdeněk Křížek s naprostým přehledem. Poslední šanci zápasu si tak připsal hostující Kočí, jeho křížnou střelu efektně a především efektivně vyrazil opět Zdeněk Křížek.

Fotogalerie

Jan Poštulka: "Byl to hlavně boj. Začali jsme hodně ustrašeně. Před zápasem jsem slyšel milion věcí, jak to vypustíme a podobně. Nikdo z nás tu ale rozhodně nechce být za kašpara. Při hodnocení zápasu musíme uznat kvalitu soupeře. V obraně jsme měli dnes především bourače a také to bylo znát. Jedinou branku nám Prachatice vstřelily ze standardní situace, jinak se přes nás dostávaly velice těžko. Výsledek 1:1 je pro nás super."