Také po třetím domácím zápase se mohl z kabiny černobílé juniorky ozvat vítězný pokřik. Cesta ke třem bodům však byla tentokrát více než strastiplná. Rezerva nejen, že prohrávala, ale dokonce si dovolila luxus v podobě neproměnění pokutového kopu. Když se ale vezme bojovný výkon, k němu se přidá obětavost a nasazení, okoření se to špetkou štěstí a dochutí vydařeným střídáním, výsledkem je vítězná černobílá chuťovka.

Od úvodních minut se snažila juniorka Dynama svého soupeře zatlačit. Více než územní převahu jsme ale z tlaku nevytěžili. Naopak, byl to soupeř, kdo se postaral o první větší vzruch před brankářem. Hyka poslal nepřímý volný kop před bránu, kde se do balónu položil Strouhal. Míč naštěstí bránu Dynama minul. Na druhé straně srazil Matouškův centr v poslední chvíli Vladyka na roh. O to nečekanější byl úder, který vzápětí přišel. Kiks Vlasty Švehly se snažil napravit Ivan Dvořák, po jeho zákroku se ale pískala penalta. Míč si postavil Vladyka a nabídnutou šanci bezpečně proměnil – 0:1. Zjevně otřeseni hráči Dynama se okamžitě pokusili o rychlou odpověď, obrana Varnsdorfu však byla kompaktní a pozorná. V 19. minutě zkusil po Mašátově rohu střelecké štěstí Jiří Peroutka. Střela bez přípravy ale Macháčkovu bránu minula. Ani po této šanci se domácí neprobrali z mírného šoku a ve 27. minutě běžel Strouhal sám na brankáře Kafku. Jeho ukvapenou střelu ale zkušený gólman bravurně vykopl a podržel své spoluhráče nad vodou. Při protiútoku fauloval unikajícího Matouška Hyka, v ponechané výhodě pálil Maruška jen do brankáře Macháčka. O minutu později byl Matoušek znovu faulován, tentokrát v pokutovém území soupeře a verdikt hlavního sudího zněl jasně – penalta. K exekuci se postavil Tomáš Maruška, gólman Macháček jej, zřejmě svými pohyby a lá Jerzy Dudek rozhodil, a kapitán juniorky poslal míč právě do padajícího gólmana. Výkon černobílé rezervy v těchto chvílích gradoval, žádné vážnější šance se ale neurodily. Byli to znovu hosté, kdo mohl podruhé udeřit. Na malém vápně zůstal osamocený Jordák, mířidla naštěstí seřídil nad. Včasným vyběhnutím uhasil ve 42. minutě Kafka požár hned v zárodku. Jordák se už, už tlačil k míči. Minutu před koncem poločasu štrikoval ve velkém vápně Varnsdorfu Příhoda, nahrávku na spoluhráče ale neposlal nejpřesněji.

Také vstup do druhé půle vyšel lépe hostům. Hykův nebezpečný centr prolétl naším vápnem naštěstí bez povšimnutí. Ve 48. minutě se na pravé straně krásně uvolnil Mašát, jeho centr ale Macháček v pohodě sebral. O minutu později nabídl Ivan Dvořák svým zaváháním soupeři ohromnou šanci, Runt naštěstí balón netrefil podle představ. Akci vedoucí k vyrovnání rozjel svým únikem Aleš Matoušek. Po obhození dvou hráčů Varnsdorfu posunul míč doleva na rozběhnutého Jirku Hrbáče, který zatáhl balón až k soupeřově bráně Z úrovně brankové čáry poslal Hrbáč míč zpět na nabíhajícího Tomáše Marušku, pro kterého už nebyl problém skórovat – 1:1. I další akci měl na svědomí Jiří Hrbáč, na jeho centr ale nikdo nedoskočil. Ukázkovou akci předvedl ihned po svém příchodu na hřiště Radim Pouzar. Malinkatý ďábel vybídl ke skórování nádherným obloučkem Tomáše Marušku. V akrobatické pozici však kapitán rezervy minul. Výkon Béčka v těchto chvílích gradoval. V 63. minutě vyskočil na nepřímý volný kop Vlasta Švehla, vysoký obránce však nemířil úplně přesně. Akce stíhala akci a tentokrát to byl Varnsdorf, kdo mohl skórovat. Z bezprostřední blízkosti minul Kafkovu bránu Šafář. Hráči B-týmu bojovali v těchto chvílích ze všech sil a vedoucí branka přišla v 78. minutě. Míč si k provedení rohového kopu postavil Sláva Rožboud a jeho centr skončil za zády překvapeného Macháčka – 2:1. Hosté se pokusili okamžitě vyrovnat, více než územní převahu si ale nevynutili. V závěrečných minutách se před Kafkovu bránu nastěhoval dokonce i hostující gólman Macháček, ani jeho výpomoc spoluhráčům nepomohla a rezerva Dynama se tak může radovat z dalšího cenného vítězství.

Jan Poštulka:: „Dneska to bylo opravdu hodně těžké utkání. Paradoxně jsme hráli výborně i v první půli, kterou jsme prohráli. Ve druhé půlce jsme ještě zlepšili výkon a vyrovnat jsme si zasloužili o něco dřív. Jistou roli v zápase sehrálo i štěstí a to se přiklonilo k nám.“