Přes sedm stovek diváků se přišlo ve Strakonicích podívat na derby domácího týmu s Béčkem Dynama. Strakoničtí dokázali vsítit v utkání čtyři branky, jednu z nich však do vlastní brány. Rychlé vedení fotbalisty Českých Budějovic jakoby uspalo a ještě do poločasu dokázali domácí otočit výsledek ve svůj prospěch. Druhý poločas se odehrál plně v režii Dynama. Zasloužené vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Srdnatý výkon juniorky však zkazil především hlavní sudí Kocourek, který osm minut před koncem zápasu daroval domácím pokutový kop.

Než se stačili diváci na tribuně usadit, na ukazateli skóre se už měnil poměr branek. Tomáš Maruška si s Jiřím Kladrubským vyměnili několik nahrávek, kterými vyšachovali domácí obranu a Kladrubského centr si srazil za záda vlastního gólmana nešťastník Jan Pintér0:1. Dvakrát v krátkém sledu se následně dostal na hřiště i masér Dynama. Nejprve musel vybíhat k Aleši Matouškovi a následně k Tomáši Maruškovi. Oba ošetřovaní tak mohli v zápasu pokračovat. Povzbuzováni jednotlivými radami diváků, vytvořili si domácí mírnou převahu. Šancí, které by stáli za zaznamenání však bylo jako šafránu. Vyrovnávající branku přinesla hned první střela, mířící na bránu Dynama. Po centru z pravé strany se krásně z první do míče opřel Beránek a Jakub Kafka mohl pouze pohledem sledovat, jak míč končí za jeho zády – 1:1. Domácí ucítili v těchto chvílích šanci a začali se více tlačit před bránu Dynama. Gólman Kafka byl ve všech případech pozorný. O další krásný fotbalový moment se tak postaral až ve 36. minutě Hodánek, když dokázal balón z volného přímého kopu zakroutil přes zeď přímo k tyči – 2:1. O dvě minuty později to zkoušel opět Hodánek, tentokrát ze hry, bránu Dynama ale netrefil. Ve 42. minutě utekl obraně Českých Budějovic Beránek, ve velkém vápně dokázal obejít i vybíhajícího Kafku, střelu mířící do opuštěné brány stačil vykopnout vracející se Petr Martínek. Ještě před poločasem to zkoušel z voleje tentokrát Předota. Jeho střela však neměla potřebnou razanci. Před odchodem do kabin to zkusili po delší době také hosté. Rohový kop gólman Charvát podskočil, Vlasta Švehla nedokázal hlavou usměrnit míč mezi tři tyče.

Druhý poločas se odehrával zcela jasně v režii B-týmu Dynama. Vyrovnání mohlo přijít okamžitě po začátku druhého poločasu. Na brankové čáře ale čaroval domácí gólman Charvát, vleže si dokázal poradit i s dorážkou dobíhajícího Mašáta. Rezerva Českých Budějovic si dokázala vynutit tlak, paradoxně to byli domácí, kdo mohl zvýšit vedení. Neohrožený únik do vápna si překazil Káník útočným faulem a Beránkova střela z větší vzdálenosti zase minula bránu. V 63. minutě přišlo zasloužené vyrovnání. Nepřesný Pintérův odkop zachytil Radim Pouzar, nahrál nabíhajícímu Michalu Mašátovi, který zpětnou nahrávkou ještě vylepšil pozici pro Tomáše Marušku. Kapitán juniorky se v těchto situacích nemýlí – 2:2. Od těchto okamžiků se oba týmy začaly soustředit spíše na obranu. Když už se zdálo, že zápas skončí spravedlivou remízou, zaúřadoval hlavní rozhodčí. Souboj Pavla Picky s Beránkem posoudil nepochopitelně jako nedovolený zákrok a pískala se penalta. K její exekuci se postavil Oslovič a s menší dávkou štěstí poslal domácí do vedení – 3:2. Hráči juniorky ještě zkusili s výsledkem něco udělat, v jediné šanci však Kladrubský hlavou minul domácí bránu.

Jan Poštulka:: „První poločas jsme se nechali ukolébat vedoucí brankou. Dopustili jsme se několik hrubých chyb, po kterých jsme inkasovali. Druhá půlka byla z naší strany výborná. Náš výkon však "famózně ovlivnil" hlavní rozhodčí.“