Od počátku pomalá a vyrovnaná hra se v polovině hrací doby přeměnila na velmi bojovnou a aktivní. Jedinou šancí, kterou zvládli budějovičtí dorostenci proměnit, byla ta v 90. minutě. Jeden gól už ale výsledek zápasu zvrátit nedokázal. Jelikož Teplice předváděly bojovnější hru a podařilo se jim i zakončení, vezou si tentokrát z Budějovic tři body za zaslouženou výhru.

Nejistý úvod do utkání byl pozorovatelný z obou stran. Domácí Budějovice měly v průběhu prvního poločasu problém dostat se na polovinu soupeře a následně zakončovat. Veškeré gólové příležitosti si totiž domácí dorostenci kazili opožděnými přihrávkami. Zatímco Dynamo bojovalo s málo útočnou hrou, Teplice se tohoto úkolu zhostily a tlačily se na polovinu Budějovic. Jejich střely ale odrážela domácí obrana. Jednu z mála akcí, které budějovičtí předvedli, si připsal na konto Kadlec. Svůj průnik před bránu soupeře ale nakonec zkazil zbytečně složitou kombinací a pozdní přihrávkou. Výrazně lepší akci předvedl chvíli před koncem Mácha - jeho střelu musel vyrazit brankář. Poslední minuty z prvního poločasu se zdály ze strany domácích mnohem slibnější a aktivnější, přesto byl poločasový stav 0:0.

Dynamo svůj herní projev z posledních minut prvního poločasu nebylo schopné udržet i v poločase druhém a tak se hned ve 47. minutě po chybě budějovické obrany dostaly Teplice do jednobrankového vedení. Výrazně nabuzené svým gólem se pokusily zakončit v následující minutě znovu, jejich střelu ale zkušeně zlikvidoval domácí brankář. Dynamo si zbytečně komplikovalo rozehrávku a i přes pečlivě domluvené taktiky u standardních situacích, nedokázalo svého soupeře překvapit. V 67. minutě se tlak Teplic projevil a střela po centru poslala Teplice do vedení 2:0. Po druhé obdržené brance bylo Dynamo nuceno se podřídit tempu hry Teplic, které se do konce zápasu ničeho nebály a pouštěly se aktivně do osobních soubojů i do útoku. Domácí se ale nevzdali a na poslední chvíli si alespoň trochu zachránili svou čest, když se okamžik po 90. minutě trefil Jan Chylík po asistenci Škody. Na druhou - srovnávací branku už ale nebyl čas. Dynamo prohrálo na domácím hřišti s Teplicemi 1:2.

Petr Skála (trenér Dynama): "V prvním poločase jsme měli ty stejné gólové příležitosti, jako měl soupeř ve druhém. Teplice je proměnily, my ne. Z tohoto pohledu jsem zklamaný, protože chyby, kterých se vzadu dopouštíme jsou nepřípustné. A stejný problém už jsme měli před týdnem na Slovácku. Jsou to školácké chyby! Navíc zbytečně faulujeme v okamžicích, kde bychom si mohli získat spíš nějaký prostor."