Zápas SK Dynamo - Ratíškovice

Dostihy o podzimní prvenství ve druhé fotbalové lize skončily až v posledním kole, kdy si na titul druholigového "půlmistra" dali tři razítka v podobě tří gólů fotbalisté Českých Budějovic. Za mrazivého nedělního večera měli domácí od začátku hru jasně ve své moci a bylo vidět, že se chtějí před svými diváky rehabilitovat ze nečekané klopýtnutí před týdnem v Olomouci. Po pravdě řečeno, Moravané jim roli favorita příliš nekomplikovali, protože od začátku se soustředili výhradně na obranu a náznaky jejich protiútoků končily většinou v úctyhodné vzdálenosti od Semanovy branky. Její promrzlý strážce za celý zápas si prakticky na míč sáhl jen při dvou rohových kopech, jinak žádnou práci neměl. To před hostující brankou bylo živo jako na martinském posvícení! Už ve 4. minutě se vehementně dral do první šance Lafata, který dostal příležitost místo zraněného Klinky, ale v tísni si míč ukopl. Ve 13. minutě se opřel do míče z 22 metrů Plocek a byla to střela pohotová i tvrdá, jenže šla nad břevno. Tři minuty nato si na centrovaný míč dobře naskočil Sivok, opět však nějaký ten centimetr chyběl. Minutu poté utekl po pravé straně Opravil, předložil míč Lafatovi, ten však v pádu přestřelil. Vzápětí Lafata míč vrátil od brankové čáry na Povišera, který však musel střílet pravačkou, a to pro leváka není většinou jednoduché, razance chyběla. Po této přehlídce střel a šancí si domácí cirka na 10 minut vzali oddechový čas, ale po půlhodině hry už udeřili: Opravil výborný Povišerův centr hlavou vrátil před bránu a nabíhající Lafata už svůj třetí pokus zužitkoval hlavou v krásný vedoucí gól. Role nahrávače Opravilovi v neděli vskutku seděla, míče za beky rozděloval spravedlivě na všechny strany. Jako ve 41. minutě, kdy ukázkový pas nasměroval na Plocka, ten byl ve vápně podražen, ale blízko stojící rozhodčí to k nevoli diváků za faul neposoudil. Ještě minutu před přestávkou to zkusil za vápnem Povišer a byla to pumelice vydařená, jenže míč mezi tři tyče nešel. Po změně stran se obraz hry nikterak nezměnil, domácí nadále drželi otěže hry pevně ve svých rukou, hosté se ani příliš nesnažili jednobrankové manko dohnat a dále se soustředili jen na hájení prostorů před svou brankou. V 55. minutě vystřelil za vápnem Janda, i jeho pokus však šel přes břevno. Tři minuty poté měli domácí zřejmě největší šanci zápasu, protože ofsajdová ratíškovická past sklapla naprázdno a rázem tři hráči v černobílých dresech se řítili na Barcucha v bráně hostí. Janda před brankou místo střely ještě nezištně míč posunul doleva na nabíhající dva spoluhráče, jenže agilní Lafata ve skluzu trefil jen gólmana. Naštěstí z následného rohu domácí gól stejně vytěžili, když po Pennerově rohu se dobře ve vápně orientoval Horejš a s přehledem k tyči zvýšil na 2:0. O 4 minuty později znovu Horejš po rohu si svůj kousek málem zopakoval, míč do sítě však tentokráte neprotlačil. V 66. minutě unikl po pravé straně Plocek a hledal Jandu, jenže ten míč přeběhl. Vše si však vytáhlý útočník vynahradil o pět minut později, když ho znovu Plocek tentokráte hledal vzduchem a tam je Janda králem - 3:0.
Zdroj: Českobudějovické listy

Jiří Dekař: "Do Budějovic jsme jeli s tím, že bychom se mohli pokusit o nějaké překvapení. Jenže na 0:0 my hrát nemůžeme a tady jsme si za celých devadesát minut nevytvořili gólovou šanci a bylo jen otázkou času, kdy to tam Budějovicím začne padat. Za celý podzim jsme nedostali gól ze standardní situace, dneska nám z nich dali tři branky."
Milan Bokša: "Potřebovali jsme jen brzy dát gól, protože obvykle nám to svazovalo nohy. Jinak jsem spokojen s hrou, kterou jsme předvedli a samozřejmě i s výsledkem."