Zápas Prostějov - SK Dynamo

Jako černá a bílá, tak se od sebe Iišily oba poločasy zápasu v Prostějově, kam jako favorit přijeli v sobotu odpoledne fotbalisté SK České Budějovice. V tom úvodním totiž exligový tým svou úlohu splnil a soupeře z jihu Moravy jasně přehrál. Pak ale přišlo vyloučení obránce Pennera (po druhé žluté kartě) a hosté se nepochopitelně sesypali. Tlak hostů přišel hned od prvních chvil a branka Prostějova byla v jednom ohni. Ve 2. minutě si zaběhl Plocek za obránce, vyměnil si míč s Palátem, který nacentroval do vápna, ale Vácha svůj souboj s Kremlem prohrál. Za minutu už se ale Českobudějovičtí radovali: Povišer hodil aut Sivokovi, který nádherně přešel přes Macíka, přihrál před branku, kde se kapitán hostů Vácha tentokrát již prosadil a mezi nohy obránce i brankáře poslal favorita do vedení - 0:1. Hned za chvíli postupoval ze středu hřiště sám Sivok, před vápnem volil střelu, ale ta byla slabá a prostějovský brankář Hrdina s ní neměl žádné problémy. Domácí odpověděli ojedinělou akcí, při níž to zkoušel přes hlavu olomoucký Zdráhal, který je v Prostějově na hostování, ale Seman stačil vytlačit míč na roh. I nadále ale měli hru ve své moci hosté. Ve 12. minutě na pravé straně znovu zaúřadovala dvojice Palát-Plocek, druhý jmenovaný přihrál úplně volnému Opravilovi, který z první mířil nad branku. V přehršli neproměněných šancí pokračoval Klinka, který natáhl po Váchově uvolnění z velkého vápna, ale jeho tvrdá střela mířila přímo do brankáře. První zlom v utkání mohl nastat v 18. minutě, kdy po trestném kopu Prostějovských se míč dostal k Štefkovi, ten jej poslal před branku, kam si nabíhal Zdráhal, kterého stáhl Penner. Byla z toho penalta a první žlutá karta pro hostujícího obránce. K exekuci se postavil Spáčil, ale Semanovu branku o půl metru přestřelil! To domácí nepovzbudilo, a tak se v následujících minutách opět bránili. Ve 20. minutě předvedl zázračný zákrok brankář Hrdina po Váchově hlavičce a téměř z čáry vykopl míč nad branku. Za pět minut už hosté jásali podruhé. Po faulu na Povišera zahrával trestný kop z levé strany Klinka, míč dopadl mezi malé vápno a penaltu před Sivoka, který situaci mazácky vyřešil - 0:2. Deset minut před přestávkou vyhrál Vácha hlavičkový souboj, Plocek poslal míč z první na Klinku, který stál ale v ofsajdu. Posléze se staly věci, které poznamenaly další průběh zápasu. V tvrdém souboji byl zraněn (přeražený nos) Opravil a za dvě minuty si o druhou žlutou kartu tvrdým faulem řekl Penner. To domácí povzbudilo a hned vzápěti Spáčil poslal míč na Zdráhala, ale ten na balón nedosáhl. V nastaveném čase ještě střílel hostující Klinka, ale těsně vedle levé tyče Hrdinovy branky. Hosté chtěli udržet ve druhém poločase co nejdéle stav 0:2, ale začali tragicky. Hned po půl minutě si naběhl do strany Drga, poslal před branku na Spáčila a neúspěšný střelec penalty si napravil reputaci - 1:2. Hosté se dostali pod drtivý tlak, ze kterého si jen na chvilky pomáhali osvobozujícími odkopy. Další šanci zazdil Macík, když Seman nedosáhl na dlouhý centr, ale domácí obránce vynikající příležitost prováhal. V 59. minutě se metr od pravé tyčky Semanovy branky strhla trma vrma, ale hostující brankář stačil před Drgou vyboxovat na roh. Po něm už ale uhodilo podruhé, míč před branku vracel Lukšík, Macík hlavičkoval (v ofsajdu?) za sebe, kam si naběhl Houšť, který tvrdou střelou nedal Semanovi šanci 2:2. Do konce zápasu zbývala půlhodina a s hosty to nevypadalo vůbec dobře. Rozjetí domácí se ale po vyrovnání uspokojili a českobudějovičtí fotbalisté se zmohli i na mezihru. V 86. minutě byl Vácha při pronikání v prostějovském vápně faulován, ale pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd, i když míč Váchovi přihrál ve snaze o malou domů prostějovský obránce Lukšík. Za dvě minuty mohli Jihočeši ztratit i bod, ale Seman výborně vyběhl a míč ještě před vápnem Zdráhalovi ukopl.
Zdroj: Českobudějovické listy