Opět bez bodu se vrací Jihočeši z venkovního utkání. Duel o první nesestupové místo prohráli se Slavií 0:2 a sestupové brány se opět přiblížily. O vítězství Pražanů rozhodl dvěma góly střelec Milan Škoda. Za týden hostí Dynamo pražskou Duklu.

Do branky Budějovic se vrátil Zdeněk Křížek, po trestu do základu opět naskočil kapitán Jiří Kladrubský. Jihočeši vstoupili do zápasu přímo hrůzostrašně. Po necelé minutě se nikým neatakovaný Milan Škoda poprvé v zápase prosadil – 1:0. V následujících minutách se na obou stranách hnala jedna šance za druhou. Nejprve po rohu vychytal Křížek Latku a i dorážku Zmrhala. Na druhé straně mohl srovnat Funda, jenže nastřelil tyč a neprosadil se ani dorážející Varadi. Navýšit jednobrankové vedení mohl opět Škoda, jeho přízemní střelu ukočíroval budějovický brankář do svých rukavic.

Po prvních patnácti minutách aktivní hra pokračovala. Dvakrát se k zakončení dostal opět Škoda, jeho střelám chyběly gólové parametry. Berkovcovu branku ohrozil v 25. minutě Kladrubský. Jihočeský kapitán se ovšem netrefil mezi tři tyče. Šance Slavie pomalu ubývaly, míč se dostával více na kopačky budějovických hráčů. Velkou část útočných akcí Dynama zhatil exbudějovický Deli. Ten byl zcela bezchybný a málokdy prohrál osobní souboj.

Druhých pětačtyřicet začali opět aktivněji Pražané. Vukadinovič ve velké šanci chtěl obstřelit Křížka, jeho střela nakonec zamířila mimo. Jihočechům k vyrovnání chyběla větší přesnost zejména v před finální fázi. První zajímavou příležitost černobílých ve druhé půli měl Machovec. Jeho střela se zvedla a nechala Berkovce klidným. Blízko klíčové druhé brance byl Hrubý. Střela z dvaceti metrů těsně minula spojnici Křížkovy branky. Budějovičtí se do šancí dostávali zřídkakdy. V dobré pozici se ocitl Novák, trefil pouze před sebou stojícího beka Slavie. Minuty do konce zápasu ubývaly, Jihočeši nebyli schopni na svého soupeře zatlačit. Poslední šanci Dynama v utkání měl Michal Škoda. Jeho hlavička mířila těsně vedle. Záhy na druhé straně se prosadil opět Milan Škoda a bylo o výsledku zápasu rozhodnuto – 2:0.

Miroslav Beránek (trenér Slavie): „Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně, hned z prvního útoku jsme dali první gól. Do desáté minuty mohl dát Milan Škoda další tři góly. Hráli jsme v prvním poločase velmi dobře, ale neproměňovali jsme šance. Po poločase jsme chtěli hrát nadále aktivně, ale opak byl pravdou. Byli jsme nervózní, ale vítězství o dvě branky je ve výsledku zasloužené."

František Cipro (trenér Dynama): „Zápas se rozhodl hned v první minutě, když nám ve čtyřicáté sedmé vteřině, dostali pro nás klasický gól. To se pak špatně hraje, když sem jedeme bojovat, ale hned v první minutě dostaneme gól. Pak Slavia narostla, měla šancí a mohli jsme odjet s debaklem. Měli jsme štěstí, ale pak jsme hru vyrovnali a měli i šanci. Druhý poločas jsme byli lepší, měli jsme šance a Slavia toho měla plné kecky. Místo vyrovnání ale Slavia dala druhý gól a bylo hotovo."