Po většinu utkání bylo Dynamo lepší a proti třetímu celku tabulky získalo další domácí tři body. Do vedení se Jihočeši dostali díky přesné střele Romana Wermkeho, za Opavu srovnal Tomáš Jursa. Tři body vystřelil Dynamu sedm minut před koncem Richard Kalod, když si Opavští jeho střelu tečovali do vlastní branky.

Už v první minutě televizního šlágru kola zahrozila hostující Opava. Centr Hrabiny z pravé strany doletěl k Čelůstkovi, který tísněn budějovickými beky zakončil stehnem těsně vedle. Za necelé dvě minuty se k dalšímu centru dostal opět Hrabina, Smola hlavičkoval o několik metrů vedle. Dynamo se nenechalo zahanbit a odpovědělo taky dvěma pokusy. Na rozdíl od Opavy, brankář Fendrich musel zasahovat. Nejprve si poradil s nepříjemnou střelou Čermáka, následně vychytal hlavičkujícího Nováka.

Vlastní brankou mohli otevřít skóre Slezané. Centr Táborského z levé strany ve skluzu tečoval Simerský a naštěstí pro hosty, Fendrich míč vyrazil ke svému spoluhráči. Rychlého brejku nevyužili Jihočeši v 27. minutě. Benát krásně vysunul Táborského, který místo střelil zvolil přihrávku na Wermkeho, jemuž nedal přesný pas. Z podobné situace Dynamo udeřilo. Benát místo na Táborského zvolil přihrávku na Wermkeho, který se dlouho nerozmýšlel a přesnou střelou prostřelil Fendricha – 1:0. Další branku mohl přidat z přímého kopu Patrik Čavoš, Fendrichovi značně ulehčila práce dobrá práce opavské zdi.

Druhý poločas začalo značně lépe Dynamo. Z levé strany postupoval sám na brankáře Kalod, ale levačkou nezakončil přesně. Další velkou šanci měl Patrik Čavoš. Kapitán Petr Benát se náramně uvolnil, kolmici našel spoluhráče, který však slabší nohou netrefil branku. Naopak udeřili Slezané. Centr z levé strany se odrazil k Tomáši Smolovi, který vrátil míč přesně na Tomáše Jursu, jenž nadvakrát překonal Křížka – 1:1.

Získat zpět vedení mohlo Dynamo po rychlém brejku vedeném Jiřím Fundou. Levý obránce si dobře zaběhl, poslal přízemní centr před branku a Žídek srazil míč těsně vedle. Fendrich neměl šanci zasáhnout. Po vstřelené brance Opava ožila a měla více ze hry. Smola pořádně protáhl Křížka, Schaffartzik mířil vedle. Rozhodující branka padla sedm minut před koncem. Richard Kalod dostal dostatek prostoru ve vápně, vystřelil a opavští obránci si srazili míč do sítě – 2:1. Znovu už se Opavě vyrovnat nepodařilo, tudíž Dynamo doma bralo další tři body.

David Horejš (trenér Dynama): „Jsem moc rád, že se nám bodově podařilo získat další tři body, navíc asi s nejlepším soupeřem, co tady letos hrál. První poločas byl z naší strany asi nejlepší na podzim. Mohli jsme zvýšit Čavošem nebo Kalodem na 2:0, ale Opava přidala a zatlačila nás, i když bez větších šancí. Hosté šťastně vyrovnali, a když už zápas směřoval k remíze, tak nám Ríša Kalod vystřelil tři body, za které jsme moc rádi.“

Roman Skuhravý (trenér Opavy): „Odehráli jsme nejméně povedené utkání na hřištích soupeřů. Vstoupili jsme do zápasu dobře a vytvořili si dvě dobré šance. Pak jsme se zatáhli, domácí byli aktivnější a zaslouženě šli do vedení. Ve druhé půli jsme hráli to, co jsme si představovali. Bohužel, když to vypadalo, že bychom mohli mít navrch, Dynamo jsme přehrávali, tak jsme dostali smolný gól. Kluci jsou zklamaní, ale ještě nás čeká dvacet kol, v nichž se může stát cokoliv.“