Fotbalisté Dynama České Budějovice mají za sebou třetí zápas v rámci Tipsport ligy, ve kterém remízovali s druholigovým Žižkovem 2:2. Jihočeši sice dvakrát díky brankám Horejše a Stráského vedli, žižkovští fotbalisté ale dokázali vždy vyrovnat.

Do třetího zápasu v rámci turnaje Tipsport liga poslal trenér Dynama Jaroslav Šilhavý na hřiště výhradně hráče svého současného kádru, které doplnil pouze o dva dorostence Kadulu s Petráněm. Od úvodních minut poslal budějovický kouč na hřiště silnou ligovou sestavu, která ale hrála s druholigovým Žižkovem naprosto vyrovnaný zápas. Přesto se hned v úvodu rychle měnilo ve prospěch Dynama skóre. Pavel Mezlík akcí po levé straně vybojoval rohový kop, po kterém hlavou přesně na vzdálenější tyč zamířil kapitán David Horejš - 0:1.

Jihočeši se z vedení ale příliš dlouho neradovali. V probíhající 17. minutě měli možnost zahrávání standardní situace také Žižkovští a po souboji Zdeňka Ondráška s Jakubem Brabcem v pokutovém území Dynama skončil míč za zády bezmocného brankáře Zdeňka Křížka. Svěřenci kouče Šilhavého byli blízko k dalšímu gólu ve 24. minutě, hlavička Lengyela ale zamířila po přímém kopu Otepky těsně mimo. Fotbalisté z jihu i v dalším průběhu utkání hrozili především po standardních situacích. Po centrech dobře hrajícího Benáta se v krátkém sledu do zakončení dostali Ondrášek se Žižkou, ani jeden z nich ale míč za záda reprezentačního brankáře Vaclíka neprotlačil. Ve 32. minutě šel navíc Ondrášek sám na žižkovského brankáře, který s notnou dávkou štěstí udržel stav po poločase 1:1.

Do druhé půle oba celky výrazně prostřídaly a byli to především Jihočeši, kteří měli převážně míč pod kontrolou. Hned v 52. minutě se potřetí měnilo skóre, když se po přesně zahraném přímém kopu Otepky trefil potřetí v přípravě Tomáš Stráský. Hned o minutu později bylo ale opět srovnáno, když nedorozumění v budějovické obraně potrestal Tomáš Dočekal. I za stavu 2:2 se ale hrálo především na polovině Žižkova a šance Jihočechů přibývali. V 62. minutě napřáhl zpoza vápna Roman Lengyel a Vaclík měl velké štěstí, že rána mířila těsně vedle pravé tyče.

Občas ale zahrozili i fotbalisté Žižkova. V 65. minutě musel velký požár v malém pokutovém území hasit Zdeněk Křížek, kterému navíc při zákroku musela pomoci levá tyč. Jednu z nejhezčích akcí zápasu předvedlo Dynamo v 73. minutě, kdy Benát našel kolmou přihrávkou naběhnutého Pecku, ten přiťukl uvnitř vápna balon Stráskému, jehož oblouček ale přelétl brankáře Vaclíka i horní tyč žižkovské brány.

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Vzhledem k tomu, v jaké fázi přípravy se oba týmy nacházejí, to bylo kvalitní utkání. První poločas byl velmi vyrovnaný a ve druhém jsme sice měli více ze hry a o tu jednu branku jsme si podle mého názoru asi zaloužili vyhrát. Nicméně po naší vstřelené brance na 2:1 jsme úplně soupeři darovali vyrovnávací gól. V závěru zápasu to pak bylo už takové nahoru dolu a už se nám ten vítězný gól nepodařilo vstřelit. Důležité dnes bylo, že se nám na těžkém terénu nikdo nezranil a že jsme navíc mohli vyzkoušet dva mladé kluky z devatenáctky. Určitě nezklamali a cestu do prvního týmu mají otevřenou."

Martin Pulpit (trenér Žižkova): "Náš výkon byl určitě o něco hernější než v tom středečním utkání s Jabloncem, kde náš výkon a výsledek byl postaven především na kvalitní defenzivě. Mínusem zápasu je to, že jsme inkasovali opět dvě branky ze standardních situací. Je škoda, že se dnes krajní obránci při první rozehrávce dopouštěli zbytečných chyb. Mohli jsme být mnohem nebezpečnější a soupeře jsme mohli daleko více ohrozit."