FK Varnsdorf je prvním celkem, který si v sezoně 2016/17 odvezl ze Střeleckého ostrova bodový zisk. V úvodním jarním kole se v Českých Budějovicích urodil nečekaný výsledek, když se zápas Jihočechům vůbec nepovedl. Naopak Severočeši po gólu Knejzlíka čtvrthodiny před koncem získali tři body. Za týden se Dynamo představí ve Znojmě.

Oba celky nastoupily v poměrně očekávaných sestavách. Do sestavy Jihočechů se po nemoci vrátil Richard Kalod, na lavičce tak zůstal Jakub Pešek. Hosté z Varnsdorfu přivezli i Skota Cennerazza, od kterého se na severu Čech hodně očekává. Úvod utkání byl poněkud rozvážný. O něco aktivnější byli přeci jen domácí, kteří zahrozili díky Benátovi, který ale z úhlu nepropálil Samoela. Se svou hlavičkou neuspěl ani Pavel Novák, a tak domácí stoper musel být ve střehu i u druhé branky, kde zachraňoval situaci po nebezpečném rohu Varnsdorfu.

S blížícím se koncem prvního dějství získávali Severočeši převahu i díky tomu, že byli živější a měli většinu odražených míčů. I proto to někdy ve vápně Jihočechů hořelo a zejména stoper Novák několikrát hasil požár na poslední chvíli. První poločas tak skončil bez branek i bez opravdové gólové šance.

I po pauze měli víc ze hry hráči ve žlutém. Dynamo měl rozhýbat Jakub Pešek, ale ani on se dlouho do hry tolik nedostával. Naopak první velkou šanci si vypracovali hosté. Po Knejzlíkově centru Bílek předskočil Fundu, ale naštěstí pro domácí mířil metr vedle. Záhy trošku šťastně zahrozili i černobílí, po dlouhém autu pálil Benát nepřesně k Táborskému, který byl ale překvapený a o míč přišel, než stihl vypálit.

Zaslouženou vedoucí trefu si Varnsdorf schoval na 75. minutu, kdy centr z pravé strany propadl až na zadní tyč ke Karlu Knejzlíkovi, který si míč připravil a propálil Křížka. Zaskočené Dynamo pak vrhlo všechny síly do útoku, ale kromě územní převahy si žádnou gólovou příležitost nevypracovalo. Několik Vopatových centrů do vápna si obrana Severočechů v klidu pohlídala. Horejšovi svěřenci tak padli s Varnsdorfem 0:1.

David Horejš (trenér Dynama): „Vstup do jara se nám nepovedl. Od první minuty jsme nehráli dopředu, směrem dopředu to bylo hrozně kostrbaté. Chyběl nám pohyb, v tom nás soupeř předčil. Věřili jsme, že dokážeme soupeře přehrát. Bohužel se nám to vůbec nepovedlo, s přibývajícím časem jsme byli v křeči. Za mého působení u A-týmu to byl asi nejhorší náš zápas. Tím nechci snižovat výkon Varnsdorfu, který odehrál dobrý zápas.“

Zdenko Frťala (trenér Varnsdorfu): „Jsme rádi, že se nám zápas povedl po herní i výsledkové stránce. Byli jsme připraveni na hru Dynama, také že domácí měli jen dvě nebo tři šance v prvním poločase. My jsme si také nevypracovali moc příležitostí. Ale tu jednu, kterou jsme měli, tak jsme proměnili. Byli jsme agresivnější a rychlejší, v tom jsme hlavně domácí předčili. Výhry si moc ceníme a jsme rádi, že vstoupili do jara dobře.“