Příjemný výsledek v podobě vítězství 1:0 v přípravě nad lídrem Fotbalové národní ligy si připsali fotbalisté českobudějovického Dynama. To zvítězilo díky brance Milana Jurdíka z první půle, kdy měli Jihočeši i další možnosti. Jihočechy těší i další čisté konto.

Jihočeši naskočili v poměrně silném složení, na lavičce zatím zůstal Tomáš Hájovský, jenž si obnovenou premiéru v budějovickém dresu odbyl až po pauze. To vedoucí celek Fotbalové národní ligy nechal odpočívat některé opory, které taky zasáhly do hry až po změně stran. A byli to hosté, kteří ze začátku více drželi míč na svých kopačkách, ale nebezpeční nebyli. To se nedá říct o Dynamu, které prostřednictvím kapitána Petra Benáta pálilo šance. Zkušený středopolař nejprve po čtvrthodině zakončoval rychlý brejk, když mu míč připravil Mareš, ale Benátovi střela nesedla.

Na konci úvodní dvacetiminutovky už to byla jiná dělovka, když mu balon poslal proti noze Jurdík. Proti úvodní změně skóre však stál výborný zákrok brankáře Veselého. I on však byl zbytečný při akci Jihočechů ve 22. minutě, kterou opět začal skvělý Benát, posunul míč na Fundu, který se štěstím poslal míč na nekrytého Šimáka, jenž nesobecky vyzval ke skórování Milana Jurdíka a ten už neměl problém trefit odkrytou branku. Hosté mohli vyrovnat, ale Stehlíkovu ránu zblízka skvěle vychytal Křížek. A když Novák hlavičkoval těsně mimo a další Benátovu ránu vyrazil brankář Veselý, tak šly oba celky do kabin s vědomím jednobrankového náskoku domácích.

Po pauze kvůli řadě střídání tempo hry opadlo. Jedna z největších šancí druhého dějství přišla hned na jeho začátku, kdy pálil z dálky Čavoš a k dorážce se dostal Wermke. Jenže jeho rána šla vysoko nad. Znojemští zahrozili díky Bognerovi, který po dobré Žondrově práci však pálil mimo.

Domácí se ke konci zápasu začali uchylovat k nakopávaným dlouhým míčům, které ale neslavily úspěch. Za hosty to zkoušel Šamánek, jeho obstřel se ale mezi tři tyče nevešel. Závěr zápasu už byl hodně rozháraný a dohrál se v poklidu. Dynamo si tak v přípravě připsalo cennou výhru, navíc opět udrželo nulu.

David Horejš (trenér Dynama): "Jsme rádi, že jsme si mohli zahrát na hlavním stadionu poprvé na přírodní trávě. Jinak jsme dobře vstoupili do zápasu, dobře kombinovali a v průběhu prvního poločasu si vytvořili řadu brankových příležitostí. Výsledkem naší dobré hry byla branka na 1:0 a mohli jsme vést i větším rozdílem, ale mohli jsme i inkasovat, když nás při šanci Znojma podržel brankář Křížek. S první půli jsme byli maximálně spokojeni. Po změně stran byla škoda, že Roman Wermke hned v úvodu nepřidal druhý gól. Jinak tempo trošku opadlo, ale pracovali jsme dobře i dozadu a výsledek si pohlídali. Roman Wermke odstoupil kvůli nakopnutému kolenu, snad bude v pořádku."