Tak trochu nečekaně kvalitní utkání bylo na začátku nového ročníku Gambrinus ligy k vidění na budějovickém Střeleckém ostrově, kde tým Dynama České Budějovice nastoupil proti Slovanu Liberec. Přestože utkání nakonec skončilo bez branek 0:0, bylo k vidění hned několik velmi zajímavých šancí na obou stranách. Nepříjemností zápasu bylo zranění Martina Leštiny, který musel s poraněným kolenem již v prvním poločase střídat.
Ten, kdo čekal na Střeleckém ostrově v prvním zápase nového ročníku Gambrinus ligy pozvolně se rozjíždějící partii, musel být rozhodně překvapen. Prakticky od úvodního hvizdu se hrál velmi zajímavý fotbal a první šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Byli to především svěřenci Josefa Petříka, kteří se tlačili do rychlých brejků, se kterými si domácí hráči nemohli v úvodu poradit. Ve 4. minutě se v palebné pozici objevil nejobávanější hráč Liberce Jiří Štajner, svůj střelecký pokus z hranice vápna nasměroval vysoko nad. Příležitost z kategorie stoprocentních připravil v 9. minutě pro Keriče Gebre Selassie, jenže chorvatský střelec poslal ve skluzu také nad horní tyč Kučerovy brány.

Fotbalisté Dynama se do tempa dostávali o poznání složitěji a první velkou šanci připravil Jasanský pro Luboše Pecku. Zkušený kanonýr ale nedokázal zkrotit příliš tvrdou přihrávku a míč skončil v autu. Prakticky z protiútoku mohlo být pro domácí zle, brankář Kučera ale vytáhl proti střele Lišky velmi pohotový zákrok. I v dalším průběhu zápasu se do šancí dostávali především hosté ze severu Čech. Když budějovického gólmana nepřekonali postupně Nezmar, Štajner a v další obrovské šanci Kerič, mohl těsně před koncem poločasu poslat domácí do vedení Pecka. Svou gólovou hlavičku z bezprostřední blízkosti poslal ale podobně jako liberečtí střelci trestuhodně nad.

Zatímco v prvním poločase byli aktivnější hostující fotbalisté, druhá půle vyšla na gólové šance jednoznačně lépe Dynamu. Hned ve 47. minutě přihrál Ondrášek Benátovi, který sám před brankářem ale sehnal. Velké oživení pro hru budějovického týmu znamenal příchod Brazilce Hudsona, který na pravé straně zálohy hru hodně rozhýbal. Právě on se v 68. minutě dostal ke střele z hranice vápna, která hodně protáhla brankáře Bičíka. V poslední dvacetiminutovce utkání Jihočeši svou hru výrazně zlepšili a rázem bylo na hřišti pouze jedno mužstvo.

V 80. minutě napřáhl k málovídané střele z velké dálky Jarabica, jeho gólovou ránu mířící do šibenice ale fantasticky konečky prstů vyrazil Bičík. O chvilku později se uvnitř pokutového území dostal ke střele Ondrášek, s pomocí teče se jeho gólová střela ale odrazila do tyče a následně mimo. V nastaveném čase měl možnost strhnout vedení na stranu Dynama střídající Mezlík. Po rychlém brejku ale nedokázal z hranice vápna tvrdě a přesně vypálit. Přestože se diváci na Střeleckém ostrově branky nakonec nedočkali, sledovali velmi pohlednou fotbalovou podívanou, která byla dobrou pozvánkou na příští domácí zápas, kdy Dynamo ve 3. kole přivítá mistrovskou Spartu Praha.

Mezlík Pavel (86.)     1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "První poločas jsme si samozřejmě představovali úplně jinak. Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně, což se nám ale moc nepodařilo. Kluci byli nervózní, liberečtí hráči bylo u všeho o krok dříve, vytvořil si šance a musel nás podržet brankář Pavel Kučera. Ve druhém poločase z nás ta nervozita spadla a odehráli jsme to s řadou šancí. Každý, kdo dnešní zápas neviděl a koukne na výsledek, tak zase řekne, že Budějce opět hrály 0:0 a že je tedy vše při starém. Přitom ten zápas mohl skončit klidně 3:3 nebo 4:4. Takovéhle skóre by zápasu slušelo daleko více."

Josef Petřík (trenér Liberce): "Věděli jsme o útočné kvalitě soupeře, ale přesto jsme se chtěli prosadit naší hrou. Po skončení zápasu je kupodivu, že skončilo 0:0, protože bylo k vidění poměrně hodně gólových šancí. Do utkání jsme vstoupili aktivněji, vytvořili jsme si šance a měli jsme i optickou převahu. Ve druhém poločase si soupeř také vytvořil několik šancí a v určité fázi hry nás tam zamknul a po sérii autů a rohů byl blízko ke vstřelení gólu. Bylo to velmi kvalitní utkání a jak jsem již říkal, je kupodivu, že skončilo bez branek."