Stejným výsledkem jakým vstoupili do sezóny se fotbalisté Českých Budějovic s podzimem také loučí. Ze hřiště úřadujícího mistra Slovanu Liberec si vezou Jihočeši dvoubrankovou porážku. Po celý první poločas obrana Dynama s vypětím sil vzdorovala útokům Severočechů, krátce po začátku druhého poločasu ale zlomil tuhý odpor Budějovic Pavel Košťál. Na dvoubrankový rozdíl zvýšil přesnou střelou z pokutového kopu Tomáš Zápotočný a o vítězi utkání bylo takřka rozhodnuto. Dynamo si ještě stačilo vynutit mírný tlak, gólmana Marka Čecha ale výrazněji nezaměstnalo.
Domácí Liberec se do Dynama zakousl od úvodních minut a Jihočechy musel hned v úvodu několikrát podržet gólman Filipko. K prvnímu ohrožení branky Slovanu se budějovičtí dostali v 8. minutě, kdy se k exekuci přímáku postavil Ladislav Volešák. Z třiceti metrů ale napálil budějovický kanonýr míč pouze do zdi. Další nebezpečí pro gólmana Filipka si domácí schovali na 15. minutu. Po rohovém kopu hlavičkoval z bezprostřední blízkosti Bílek, radost divákům zkazil reflexivním zákrokem hostující gólman. Pokud se v následujících minutách Dynamo přece jen dostalo na polovinu hostů, rozvíjející se akci zastavil buďto praporek pomezního sudího anebo nepřesná kombinace. Ani domácím se ale nedařilo vytvářet si brankové příležitosti. I nadále tak sice pokračovala hra na jednu bránu, příliš vzrušujících momentů ale diváci na stadionu U Nisy neviděli. Potlesk si tak vysloužila až v 30. minutě efektní hlavička Parkse, který se krásně položil do Papouškova centru. Miroslav Filipko dokázal Parksův pokus nadvakrát zkrotit. Na další šanci si museli diváci počkat deset minut. Přímý kop zakroutil domácí Janů přes zeď, míč ale skončil mimo Filipkovu bránu. Hostující gólman se za pokusem libereckého zadáka jen ohlédl. O poslední vzruch před koncem poločasu se ještě postaral Ladislav Volešák, když nešetrně poslal k zemi domácího Janů.

Stejně jako v prvním poločase, také v druhém dějství pokračoval Slovan v náporu. Čisté konto drželo Dynamo až do 54. minuty. Po centru z pravé strany se míč odrazil k Pavlu Košťálovi a ten nechytatelnou ranou pod břevno otevřel skóre zápasu – 1:0. Domácí vstřelená branka uklidnila a i nadále pokračovali v útočné hře. V 59. minutě se z přímáku opřel do balónu Petr Papoušek a Miroslav Filipko musel opět prokazovat své kvality. V 62. minutě ocenil hlavní sudí Žižkův skluz na Papouška jako nedovolený a domácí získali výhodu pokutového kopu. Balón si postavil Tomáš Zápotočný a bezpečně jej proměnil – 2:0. V 75. minutě zkoušel ze 30 metrů přelobovat hostujícího gólmana Hodúr, hostující brankář se ale dokázal včas vrátit mezi tři tyče. Další šanci zvýšit vedení měl v 77. minutě Košťál, naštěstí pro Dynamo nedokázal usměrnit Papouškův centr do brány. V závěrečných minutách se konečně také Dynamo několikrát nadechlo k protiútoku, vyloženou gólovou šanci si ale vytvořit nedokázalo. Liberec se tak může z plného bodového zisku radovat poprvé od 22. října, kdy na domácím hřišti porazil Plzeň.

Muž zápasu

Miroslav FILIPKO - Budějovický gólman byl jednou z mála světlých výjimek nedělního zápasu proti Slovanu Liberec. Jihočechům poslední zápase kalendářního roku 2006 vůbec nevyšel a úřadujícího mistra prakticky neprověřili. Za celý zápas vystřelili na gólmana Čecha pouze jedenkrát a ve spršce střel byl tak především Miroslav Filipko. Slovenský gólman držel dlouhé minuty hosty nad vodou a z deseti střel pustil za svá záda dvě. Po chybě obrany nejprve neměl nárok proti Košťálově střele z bezprostřední blízkosti a těžkou úlohu měl i při Zápotočného pokutovém kopu.
Tři nejlepší hráči zápasu: Košťál, Pudil - Filipko

Vítězslav Lavička (trenér Liberce): "Vážím si toho, že jsme náročný podzim zakončili výhrou. Chtěli jsme navázat na výkon v Alkmaaru, hrát kombinačně a dávat si míče rychle od nohy. Měli jsme i hodně standardních situací, ale naše aktivita nebyla korunována gólem. Ten gól nám dodal psychickou sebedůvěru, pak jsme měli i další zajímavé šance, ale vytěžili jsme už jenom jeden gól z penalty."

František Cipro (trenér Dynama): "Na Liberci bylo vidět, že na to nezapomněl a velmi dobře se na nás připravil. Chtěli jsme hrát odzadu, nepouštět domácí do šancí, což se dařilo. Ale finální přihrávky v brejkových situacích jsme řešili velmi špatně. Úvodní branka rozhodla. Pak navíc rozhodčí odpískal penaltu, která pobavila všechny v sále - diváky i hráče. Asi ji viděl jenom on sám. Po druhém gólu bylo rozhodnuto. Na druhou stranu Liberec vyhrál zaslouženě, my jsme sehráli venku jeden z nejhorších zápasů za poslední dobu"