V prvním kole zimního turnaje Tipsport Cup remízovali fotbalisté Dynama České Budějovice v pražském Edenu s Příbramí 0:0 a do tabulky skupiny Praha si tak připsali první bod. Jihočeši se během dnešního dne přesouvali z rakouského Paschingu, kde včera podlehli tamnímu Superfunfu 0:2. Zatímco ve včerejším duelu se budějovickým dařilo v první části hry, dnes odehráli svěřenci Františka Cipra lepší druhou polovinu utkání, když byl hned několikrát blízko ke gólu Václav Mrkvička.
Na silným větrem profoukané umělé trávě v Edenu odehráli fotbalisté Dynama zápas dvou zcela odlišných poločasů. Zatímco první pětačtyřicetiminutovka byla spíše ve znamení Příbrami, druhou část ovládli Jihočeši. Trenér František Cipro nominoval k zápasu osmnáct hráčů a hned sedmnáct z nich se podívalo na hřiště.

Úvod utkání přinesl velmi poklidnou podívanou a urputný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Ve 4. minutě se sice v dobré pozici ocitl Podrazký, avšak to bylo na dlouhé minuty vše a po rozháraných pasážích se oba celky pokoušely spíše o střelbu z dálky. Dynamu se nedařily kombinace a za slunečného avšak větrného počasí se nedařilo míče ani nakopávat. To Příbram předvedla několik velmi pohledných kombinací, které však s téměř železnou pravidelností končily před velkým vápnem Jihočechů. Svěřenci kouče Cipra proto zkoušeli střílet z dálky, pokusy Kladrubského, Dvořáka, Černého i Adamce ale postrádaly potřebnou přesnost. Na přímé střely na bránu to bylo po poločase 0:0, a proto nemohlo být ani jiné skóre...

Oba týmy o poločase částečně prostřídaly a hned od úvodních vteřin byl k vidění o poznání zajímavější fotbal. Již po necelých šedesáti vteřinách vyzval Hrbáč přízemním centrem ke skórování Mrkvičku, ten však ve výborné pozici gólmana Palečka nepřekonal. Na druhé straně hřiště o pár minut později hlavičkoval Huňa, avšak jeho pokus zastavila levá tyč Křížkovy brány. V 57. minutě poslal výstavní centr do vápna Kladrubský, jenže hlavičkující Gruber se špatně zorientoval a míč poslal daleko od příbramské brány. Za další tři minuty využil zaváhání obrany Polodna a od poloviny hřiště postupoval sám na Křížka. Mladý budějovický gólman ale nezaváhal a předvedl skvělý zákrok díky němuž udržel nerozhodný stav. Pohlednou kombinaci Dynama poté vyšperkoval Hrbáč přihrávkou na Adamce, který z hranice vápna mířil těsně nad. V závěru zápasu se ve výborných šancích ocitl i Mrkvička, nejprve ale chyběl jeho střele decimetr a poté se blýskl i gólman Paleček...

Nepříjemností utkání byla především zranění tří hráčů Dynama. Již o poločase musel odstoupit David Horejš, na začátku druhé půle ho musel následovat i Jaroslav Černý. Třetím do party zraněných hráčů byl nakonec i Jan Gruber, který po poločasovém nástupu na hrací plochu vydržel na hřišti pouhých osmnáct minut.

František Cipro (trenér Dynama): "Moc nemám rád tyhle zápasy na umělé trávě, zvlášť tady v Edenu není příliš kvalitní. Mám rozporuplné pocity, protože se nám zranili Horejš, Černý a Gruber. Mají problémy s kolenem."

Jiří Kotrba (trenér Příbrami): "Dynamo bylo fotbalovějším týmem. Šancí se moc nezrodilo, asi bylo nad síly mého týmu dát gól. Hráče jsem nabádal, aby osobní souboje zbytečně nedohrávali. Ale ti kluci jsou mladí, chtějí se ukázat, a proto někdy neuhnou. V přípravě je hlavní, aby to hráči přežili, rozhodně není potřeba souboje dohrávat."