První zápas nového ročníku Gambrinus ligy skončil na Střeleckém ostrově nerozhodně. Fotbalisté Dynama České Budějovice se sice vstoupili do zápasu dobře a již ve třetí minutě vedli díky gólu Meszároše, jenže hosté na konci první čtvrthodinky vyrovnali Huberem a začínalo se od začátku. Oba celky si pak v průběhu zápasu vypracovaly několik šancí, gól ale již nepadl.

Trenér Dynama Pavel Tobiáš musel udělat před výkopem zápasu s Jabloncem hned několik změn. Vedle již avizovaných absencí Horejše a Stráského nemohl nastoupit ani Tomáš Hunal, jenž měl v průběhu týdnu problémy s achilovkou.

Jihočeši přesto vlétli do zápasu jako velká voda. Hned ve 2. minutě vybojoval Ľubomír Meszároš rohový kop a tentýž hráč následně po centru Šímy otevřel skóre zápasu - 1:0. Lepší začátek si domácí nemohli ani přát a vstřelená branka je hodně nabudila. I hosté následně chtěli odpovědět rohovým kopem, na pozornou obranu Dynama si ale nepřišli. Po vyrovnaném průběhu první čtvrthodiny, ve kterém si ani jedno z mužstev nevypracovalo žádnou vyloženější šanci, hosté ale udeřili. Na začátku 15. minuty přišel po samostatné akci Lafaty rohový kop, po kterém hlavou vyrovnal Tomáš Huber.

Hosté zvýšili úsilí a začali se tlačit do útoku. Nebezpečně zakončovali v krátké sledu Lafata a následně Huber, ani jeden ale gólmana Kučeru nepřekonal. Ve 30. minutě předvedl rychlý sprint na pravé straně Hudson, jeho zpětný centr ale nenašel Meszároše v ideální pozici a ten v záklonu nezamířil přesně. O osm minut později se do dobré pozice probíjel Benát, v posledním okamžiku mu ale míč ukopl Zábojník, čímž nebezpečí pro hostující bránu zažehnal. Ve zbytku poločasu se oba celky přetahovaly v držení míče, výraznější šance se ale více než tři tisícovky diváků nedočkaly.

Do druhého poločasu vstoupili o poznání lépe Jablonečtí. Hned ve 48. minutě se do míče opřel na hranici vápna Vošáhlík a gólman Kučera pouze sledoval, jak se míč zastavil o tyč! Hodně práce měl Kučera také o dvě minuty později, kdy musel po střele Lafaty předvést reflexivní zákrok. Další nebezpečí před domácí bránou přišlo v minutě 54., Riegel skluzem zablokoval Haurdičův průnik na roh a následný centr našel hlavu Hubera, který ale nehlavičkoval přesně.

Fotbalisté Dynama čekali na šanci do 70. minuty, o to ale byla větší a gólovější. Po pěkné kombinaci od Šímy a Benáta se ke střele dostal Meszároš a Špit měl co dělat, aby míč neskončil v bráně. Hned o čtyři minuty později bylo ale zle opět před Kučerou, Haurdičův centr našel Kovaříka, kterému pod nohy pro míč skočil Kučera. Závěr zápasu se odehrával v režii Dynama, blízko ke skórování měli Meszároš a následně také Riegel, gól ale nevstřelili a utkání skončilo zaslouženou dělbou bodů..

Ondrášek Zdeněk (89.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Byl to dobrý ligový zápas, obě mužstva chtěla hrát. Remíza je naprosto spravedlivá, střetly se dva kvalitní týmy. Jablonec hlavně ke konci první a na začátku druhé půle ukázal, že má obrovskou sílu v kombinaci. My jsme ale zápas odpracovali, odbojovali, nehráli jsme žádného zanďoura. Snažili jsme se i za stavu 1:1 dát gól. Co se týká našeho vstřeleného gólu, tak jsme to měli na Jablonec nachystané. Chtěli jsme standardky rozehrávat rychle, aby se jejich vysocí obránci nestihli postavit a zformovat."

František Komňacký (trenér Jablonce): "Na úvod sezony to mělo šťávu, tempo. Na obou týmech bylo vidět, že chtějí vyhrát. Chtěli jsme tři body, ale narazili jsme na kvalitního a dobře organizovaného soupeře. Výsledná remíza je z mého pohledu zasloužená. Z našeho pohledu bylo solidních hlavně prvních 25 minut druhé půle, kdy jsme hráli, co bychom chtěli. Naopak se závěrem jsem nespokojený."