Fotbalisté Dynama České Budějovice ztratili v generálce na ligovou soutěž na Střeleckém ostrově dvougólové vedení a s druholigovou Čáslaví remizovali 2:2. V první půli obstaral obě branky Dynama Miroslav Markovič, když využil nahrávky Michala Klesy. Po změně stran nejprve snížil přesnou střelou Synek a o deset minut později srovnal stav na konečných 2:2 Krmenčík. Ligu začnou Jihočeši v sobotu v 19 hodin s Olomoucí.

Jihočeši vstoupili do posledního testu před ligou aktivně a druholigovou Čáslav od prvních minut příliš nepouštěli k míči. Do první větší šance se dostal v 11. minutě Lengyel, ale nabídnutá možnost po centru Rakovana ho dokonale zaskočila a zamířil hodně mimo. Ve střehu musel být i Michal Daněk, který musel likvidovat první vážnou šanci Středočechů. Ta se narodila po čtvrthodině hry, kdy Krmenčík nadvakrát nedokázal překonat českobudějovického brankáře po pěkné kolmici mezi stopery.

Domácí se do vedení dostali v 25. minutě, kdy z pravé strany přesně odcentroval Klesa a Miroslav Markovič hlavou uklidil míč do sítě - 1:0. O deset minut později se opakoval stejný scénář. Zprava nacentroval Michal Klesa a nekrytý Miroslav Markovič z bezprostřední blízkosti zvýšil již na 2:0.

Do poločasu mohlo Dynamo své vedení ještě navýšit, ale po nacvičeném signálu z rohového kopu gól nepadl. Po Sandrově centru míč Klesovi vůbec nesedl, balon se však odrazil k Rakovanovi, jehož pohotová střela se otřela o boční síť. Jihočeši tedy odcházeli do kabin s vědomím, že nad druholigovou Čáslaví vedou o dvě branky.

Před druhou půli udělal trenér Cipro dvě změny. Markoviče nahradil Řezníček, Řepkovo místo zaujal Halama. Dynamo i po změně stran kontrolovalo hru, přesto v 58. minutě Čáslav korigovala stav. Zpoza velkého vápna vypálil Jakub Synek a brankář Daněk na jeho přesný pokus nedosáhl - 2:1. Po inkasované brance Jihočeši hromadně vystřídali. Odešli Novák, Klesa, Sandro a Otepka, jejichž místa zaujali Riegel, Hudson, Němec a Zeba.

Čáslav překvapivě vyrovnala stav o deset minut později. Po pěkné kombinaci nahrál Synek volnému Michaelu Krmenčíkovi, jenž bez problémů vyrovnal na 2:2. Několik minut poté se do hry zapojil i Tomáš Stráský, který se na trávník vrátil po dlouhém zranění. I když se Jihočeši snažili strhnout vedení zpět na svoji stranu, tak už se do žádné pořádné příležitosti nedostali a v generálce tak s Čáslaví remizovali 2:2.

V sobotu 28. července v 19 hodin čeká Dynamo ostrý ligový start s Olomoucí, která v pátek získala Superpohár po výhře nad Libercem.

František Cipro (trenér Dynama): "První poločas byl z naší strany povedený. Byly tam věci, které se mi líbili, a to nemyslím jen ty gólové situace. Udělali jsme jednu chybu, kdy jsme soupeře pustili do šance, ale jinak i my jsme měli další šance. Myslím, že náš výkon byl pozitivní a takhle by to mělo vypadat. Bohužel ve druhém poločase se to z ničeho nic zlomilo, soupeř vstřelil gól, okamžitě narostl, dokázal vyrovnat na 2:2 a pak zápas hrál o o život, jako by to bylo finále mistrovství světa."

Petr Vrabec (trenér Čáslavi): "První třetina v některých fázích špatná nebyla, měli jsme i jednu tutovku, kterou bychom proměnit měli. Pak ale přišly dvě hrubé chyby z pravé strany, mrzí mě, že obě akce nebyly dohrané ve vápně. Ve fázi, kdy je to nejdůležitější pro naši bránu, jsme dvakrát těžce zaspali. Ve druhém poločase kluci konečně zjistili, že se dá hrát s každým. Nakopl nás krásný gól a vyronávací branka, to bylo něco úžasného. "