Fotbalisté Dynama ani ve třetím zápase Tipsport ligy nedokázali uspět a v pražském Edenu prohráli s Viktorií Žižkov 0:2.

Třetí zápas Tipsport ligy odehráli fotbalisté Dynama proti Žižkovu v pražském Edenu na výrazně lepším terénu než v Berouně, naopak se ale hrálo za třeskutého mrazu a cestu na hřiště vedle hlavního stadionu Slavie si našla jen hrstka nejodhodlanějších fanoušků, převážně pražského klubu. Trenér Miroslav Soukup poslal do utkání silnou sestavu, kde v základní sestavě nastoupil z mladíků prakticky jen Rastislav Bakala. Rozdíl jedné soutěže nebyl na týmech ale vůbec vidět. Pražané začali hodně aktivně a v úvodu to byli právě oni, kdo se dostával více k balonu.

Jihočeši se do šancí prodírali jen velmi složitě, naopak hráči Žižkova pálili ze všech pozic. Hned ve 2. minutě byl v šanci Šťastný, poté nebezpečně pálil také Karaduz a ve 20. minutě Křížka z přímého kopu prověřil povedenou ranou Bartošák. Jihočeši odpověděli jen nepovedenou hlavičkou Klesy a nepříliš nebezpečnou ranou Javorka. V závěru poločasu byl blízko ke gólu Markovič, po samostatném úniku skoro až z poloviny hřiště ale vystřelil mimo. Chvilku před koncem se k další střele dostal Javorek, jenže i svůj druhý pokus poslal jen do brankáře.

Do druhého poločasu Pražané poslali zcela odlišnou jedenáctku, Jihočeši prostřídali jen částečně. V 52. minutě byl v nebezpečné šanci Richard Kalod, z úhlu vystřelil po zemi a dobře zasáhl Zdeněk Křížek. Na druhé straně pak Černý kolmým pasem našel ve vápně Táborského. Ten byl ale již ve velkém úhlu a jeho slabá zpětná přihrávka navíc skončila v náručí brankáře Boháče.

Pak ale udeřili Pražané. Po rychlé kombinaci dostal balon do vápna v 59. minutě Martin Kotyza a jeho přízemní křížná rána skončila až v síti. Následně Jihočeši vystřídali a na hřiště se podíval devatenáctiletý bosenský brankář Nikola Djurič. Ten si počínal v dalším průběhu hry velmi dobře. Bohužel pro Dynamo ani on nedokázal zabránit druhému gólu. Dvě gólové šance Žižkova sice dokázal zlikvidovat, jenže na dorážku Martina Kotyzy byl již krátký a Jihočeši po sedmdesáti minutách prohrávali již 0:2.

V dalším průběhu zápasu neustále klesala teplota na hřišti v Edenu a postupně také upadal fotbal. Jihočeši se snažili vstřelit kontaktní gól, jenže do vyložené gólové šance se nedostávali. Zakončení Táborského i Linharta dokázala vždy zblokovat pozorná obrana Žižkova a když už se Táborský dostal do souboje s gólmanem Boháčem, byl mu odpískaný faul. Žižkovští si bez větších problémů dokráčeli k výhře 2:0 a do tabulky Tipsport ligy si připsali další tři body.

Miroslav Soukup (trenér Dynama): "Náš výkon byl v podobném duchu jako v předchozích zápasech. Tentokrát jsme tam navíc nenabídli ani tolik brankových příležitostí jako s Duklou ve druhém poločase. Bohužel to stále přetrvává, my máme neustále velké problémy proměňovat takové ty naše solidní šance a naopak děláme neustále hodně laciné chyby v defenzivě, po kterých vždy dostaneme branku. Když podobnou chybu udělá soupeř, tak my toho nejsme schopni využít. Po třech zápasech máme nula bodů a ta letošní Tipsport liga nám prostě vůbec nevychází. Naše výkony jsou za očekáváním a nehrajeme zatím dobře."