Ani v desátém ligovém zápase letošní sezony nedokázali fotbalisté Dynama prolomit nepříznivou šňůru sedmi zápasů bez výhry, když v domácím duelu proti Kladnu nevstřelili branku a remízovali 0:0. Jihočeši si v průběhu hry vytvořili několik dobrých šancí, žádnou z nich ale neproměnili.

Trenér Pavel Tobiáš udělal před zápasem proti Kladnu několik zásahů do sestavy. Ani na lavičce se neobjevil zraněný Jan Riegel, místo v sestavě nezbylo ani na Meszároše a v základní sestavě dostal naopak příležitost Fernando Hudson, díky kterému se na post pravého obránce posunul Michal Doležal. Od prvních minut hrál navíc také vedle mladíka Ondráška druhý útočník Tomáš Sedláček.

Jihočeši začali velmi zostra a přibližně po dvaceti vteřinách hry se do obrovské šance po centru Žižky dostal na malém vápně zakončující Ondrášek, jeho ránu ale bravurně vyrazil brankář Pavlík. V dalších minutách byla k vidění partie plná nepřesností, ze které vybočila pěkná rána Černáka, která ale mířila metr nad břevnem. Stejně jako v minulém zápase se Slováckem pak Dynamo zahrávalo několik rohových kopů, ani jeden ale nebyl pro brankáře hostů nebezpečným.

Ve druhé polovině poločasu se sice Jihočeši tlačili do zakončení, proti pozorně hrajícímu soupeři se jim ale nedařilo. O střelecké pokusy se pokoušeli Benát, Hudson nebo z přímého kopu Doležal, střela ani jednoho z nich si ale cestu mezi tři tyče nenašla.

Druhý poločas přinesl ze strany Dynama daleko živější fotbal a více šancí. Hned ve 48. minutě měl podobně jako v úvodu zápasu gól na kopačce Ondrášek, na výborného Pavlíka si ale nepřišel. Další střelu vyslal směrem k hostující bráně o několik desítek vteřin později Doležal, ani jeho pokus ale nebyl pro soupeřovu bránu nebezpečný. Hosté se i ve druhém poločase soustředili především na defenzivu a jejich hlavním cílem bylo držet míč dostatečně daleko od vlastní brány.

Nejpodstatnější šance byly k vidění až v poslední dvacetiminutovce. V 74. minutě, kdy Dynamo už vše vsadilo na ofenzivu, unikali tři Kladenští na jediného obránce domácího celku. Celou situaci ale hosté nevyřešili dobře, i když musel proti Klinkově ráně skvěle zasahovat vybíhající brankář Kučera. Neuběhla ani minuta a blízko ke gólu byli i domácí. Meszároš na hranici vápna pěkně obešel přes protihráče a parádní ranou levou nohou rozduněl břevno kladenské brány!

Další šance domácích následovaly. Hned v 76. minutě poslal agilní Hudson centr do vápna na neobsazeného Benáta, jeho hlavička ale zamířila těsně mimo. V závěrečných minutách sice domácí stupňovali svůj tlak a hosté se chvílemi dostali pod drtivý tlak. V samém závěru nejednomu z fanoušků muselo zatrnout, když se v souboji o míč srazili Černák s Benešem. Zatímco domácím záložník ze střetu vyšel "pouze" s tržnou ranou na hlavě, kladenský stoper upadl na několik desítek vteřin se zapadlým jazykem do bezvědomí a jeho život mu museli zachraňovat kluboví lékaři. Spasit Dynamo mohl v nastaveném čase Meszároš, který postupoval sám na Pavlíka. Kladenský gólman vytáhl další skvělý zákrok a o pár okamžiků později sudí Damková ukončila zápas..

Střely na bránu

JMÉNO G AS SB SM ST RH OF FL FN ŽK ČK
Kučera Pavel
Doležal Michal       1   7   1 1
Jarabica Marián               1
Horejš David                 3
Žižka Michael (79.)               1   25.