Jihočeši se dočkali první výhry v přípravě, když na závěr základní skupiny Tipsport ligy porazili Hradec Králové 2:1. O obě branky se postaral Ivo Táborský, jenž odpověděl na gól Tomašáka po čtvrthodině hry. Série přípravných duelů pokračuje v sobotu, kdy Dynamo hostí na Složišti Příbram.

Do utkání vstoupili lépe Hradečtí. Po čtvrthodině hry rozjeli rychlý protiútok, ostrý centr ze strany tečoval Juraj Tomašák a brankář Daněk byl bezmocný. Soukupovi svěřenci reagovali na nepříznivý stav zvýšenou aktivitou, ale ta k žádné výraznější šanci nevedla. Votroci hráli na rychlé protiútoky a další málem vyšel po půlhodině hry. Hanes Harba ze strany spěchal sám před Daňka, tomu udělal kličku, ale z ostrého úhlu už nedokázal trefit víc než boční síť.

Další útok ze strany vedl zanedlouho Halilovič a jeho přihrávku nechtěně tečoval na břevno kapitán Lengyel. Dynamo srovnalo krok ve 42. minutě. Dobrou práci Klesy, který se propracoval ke střele do břevna, dokonal Ivo Táborský, jenž ostrou ranou stanovil poločasové skóre 1:1.

Po poločase naskočil do hry Rýdel místo Petra Javorka. Jihočeši byli i nadále aktivnějším celkem. Po hodině hry měl na kopačce vedoucí gól Táborský, ale po Řezníčkově nabídce selhal před vybíhajícím Lindrem. Zanedlouho mohl aktivní Táborský znovu skórovat, ale jeho projektil vyrazil gólman Východočechů.

V 69. minutě už se však českobudějovický střelec dočkal. Po ideálním pasu Benáta postupoval sám na brankáře a tentokrát nezaváhal. Nejlepší hráč duelu - Ivo Táborský tedy rozhodl o první výhře Jihočechů v přípravě. Hradečtí se již na větší odpor nezmohli. Kromě slabé střely Zece neměl Daněk v závěru moc práce. Několika střeleckým pokusy se prezentoval i novic v černobílém dresu Jakub Hora. Další duel z kategorie přípravných odehrají svěřenci trenéra Soukupa v sobotu s Příbramí.

Miroslav Soukup (trenér Dynama): "Zápas měl z naší stranu vyšší kvalitu, ale na druhou stranu je třeba říci, že nijak extra nevybočoval v porovnání s těmi předchozími zápasy. My jsme měli šance na to, abychom vyhráli vyšším rozdílem, ale zároveň Hradec měl také nějaké další šance. Vítězství je samozřejmě pozitivní a to také proto, že jsme obrat dokonali ve druhém poločase, a to i při té strategii, že většina hráčů našeho týmu odehrála celých devadesát minut. Naproti tomu Hradec odehrál zápas prakticky s dvěma jedenáctkami a pro naše hráče tak musel být druhý poločas náročný, protože ho hráli proti vystřídané sestavě soupeře. My jsme navíc v pondělí i v úterý tvrdě trénovali a únava na hráčích musela být znát. Hráči se kousli a cením si toho, že ve druhém poločase fyzicky neodpadli."