Ačkoliv si dávaly České Budějovice před zápasem smělé vyhlídky, stála před nimi velice těžká úloha. Ostrava potřebovala na domácím trávníku bezpodmínečně zvítězit, protože na jejím kontě svítil pouze jediný bod. Bouřlivé ostravské prostředí nakonec své miláčky dohnalo k výhře 2:0 brankami Zúbka a Ličky.
Jihočeši nastoupili bez Homoláče, kterého nahradil na postu stopera Miloslav Penner. Do základní sestavy se také vrátili Dvořák s Plockem, Dvořák zastoupil za Chlebka a Plocka poslal trenér Tobiáš na levou stranu zálohy.

Sestava Baníku Ostrava se musela obejít bez potrestaného Matušoviče a nejcitelnější ztráta byla znát v neúčasti kanonýra Marka Heinze. Do obranné řady se naopak podíval již uzdravený Drozd.

Ostravské Bazaly, do kterých se nastřádalo více než devět tisíc diváků, viděly od začátku utkání jednostranný průběh hry. Domácí se tlačili na půlku soupeře kombinační hrou a podnikali útoky hlavně po stranách.

První akce, jež zaváněla gólem, se zrodila v 11. minutě. Ostravští vyvezli balon do šestnáctky Budějovic, ale kombinace uvnitř pokutového území nepřinesla domácím fotbalistům kýžené ovoce.

V 18. minutě se poprvé ozvali Českobudějovičtí, když se z brejku pokoušel vypálit kanonýr Lafata, Raškovy rukavice však zůstaly neomylné.

O několik minut později se k hlavičce odhodlal útočník Papadopulos, ale černobílé barvy zachránil před inkasováním na brankové čáře pozorný Dvořák.

Baník neustále podnikal nájezdy na budějovickou svatyni, z čehož plynula akce po rohovém kopu. Míč snesl na kopačky Látala a ten nebezpečným volejem orazítkoval Filipkovo břevno.

Ve 38. minutě se ale budějovickému Dynamu štěstí obrátilo zády. Mario Lička vybojoval míč, který okamžitě putoval na kopačky Papadopulose, jehož následnou přihrávku využil Zúbek a předvedl se nechytatelnou ránou k tyči – 1:0.

Začátek druhého poločasu se nesl v podobném duchu jako první půle. Hráčům Českých Budějovic, kteří se pomalu jakžtakž odhodlávali k náporu, srazila vaz 55. minuta. Leština odkopával balon od vlastní branky, který náhodně trefil Ličku a odražená rána se prolétla za záda překvapeného Filipka – 2:0.

Fotbalistům z jihočeské metropole pak už nezbývalo nic jiného než otevřít hru. Přestože se mermomocí snažili zvrátit stav a kombinací se dostávali až do šestnáctky soupeře, na bezchybného Rašku nedokázali vyzrát.

Právě dvě veliké příležitosti hostů nadešly v polovině druhého poločasu. V 70. minutě se do hlavičky opřel Lafata, ale domácí brankář gólovou příležitost výborně zneškodnil. O pár sekund později si další vyloženou šanci vypracoval Gruber, Martin Raška ale opět zazářil a připsal si tak první vychytanou nulu v sezoně.

František Komňacký: Potěšitelné je vítězství i kvalita z naší strany. Pro sebevědomí jsme potřebovali vyhrát. Hlavně v první půli jsme šli za vítězstvím velmi odhodlaně. Měli jsme dost šancí a pouze tím, že jsme proměnili jedinou, zůstával výsledek dále otevřený. Pak už náš výkon nebyl tak kvalitní. Nechávali jsme soupeři prostor a po dvou budějovických hlavičkách v krátkém rozmezí mi pořádně zatrnulo. Podržel nás Raška a ukázal, že je na něj spolehnutí

Pavel Tobiáš: O porážce rozhodl druhý, polovlastní gól. Přišel těsně po přestávce, ze které šel mančaft na hřiště patřičně nažhavený s výsledkem ještě něco udělat. Náš výkon byl ve druhém poločasu o poznání kvalitnější, ale to už bylo pozdě.