Již podruhé se fotbalisté Dynama představili v letošní sezoně na hřišti v Teplicích, kde tentokrát uhráli remízu s Ústím nad Labem 1:1. Zápas se pro Jihočechy nevyvíjel dobře, na gól Valetny ale dokázal necelých dvacet minut před koncem odpovědět Pavel Mezlík. Kuriozitou zápasu bylo vyloučení Tomáše Stráského, který na hřišti vydržel jako střídající hráč pouhých devatenáct vteřin.

Po dvou nepovedených ligových zápasech s Plzní a Slováckem překopal trenér Dynama Jaroslav Šilhavý na hřišti Ústí v Teplicích částečně sestavu svého týmu. Jen na lavičce zůstali Lencevič s Ondráškem a šanci v základní sestavě dostali po delší době záložník Petr Šíma a Luboš Pecka. Za krásného slunečného počasí se na Stínadlech začalo velmi opatrně, přesto se již v 8. minutě dostali do první příležitosti Jihočeši, po centru Hudsona ale nepřesně hlavičkoval Mezlík. Domácí o sobě dali vědět na konci 14. minuty, kdy z hranice vápna pálil neobsazený Volek. Jeho štiplavou střelu se zajímavými parametry ale vyrazil gólman Kučera.

V dalším průběhu hry si fotbalisté Dynama připravili další šance. V 18. minutě po faulu na vlastní osobu poslal Otepka přímý kop z osmnácti metrů těsně nad břevno a po zaváhání domácí obrany mohl pálit o minutu později Mezlík, i jeho střela ale brankový prostor netrefila a skončila těsně mimo. Ústečtí odpověděli střelou Vrtělky zpoza vápna, na Kučeru si ale ani on nepřišel. Jeden z klíčových zákroků si budějovický gólman připsal v 28. minutě, kdy reflexivním zákrokem vyrazil gólovou střelu Jindráčka, následnou dorážku domácím neumožnil bystrý Roman Lengyel. Právě navrátilec z ruského Rostova hosty zachránil v 28. minutě, kdy po hrubé chybě obrany na brankové čáře hlavou s pomocí břevna odvrátil další gólové zakončení Volka! Tlak domácích hráčů ale následně ovadl a když se neujala ani střele Šímy z poslední minuty, odcházelo se do kabin za stavu 0:0.

Na začátku druhé půle se utěšenou ranou z velké dálky prezentoval Jindráček, gólman Kučera proti jeho nebezpečné střele ale zasahovat nemusel. Mezi tři tyče následně zamířil na jedné straně Mezlík a na druhé Jindráček s Janů, oba brankáři se ale ukázali v dobrém světle. V úvodu druhé půle se skóre ale nakonec přeci jen změnilo. V 59. minutě Volkův roh našel na přední tyči Michala Valentu, jehož hlavička zaplula ke vzdálenější tyči - 1:0. V dalším průběhu hry tak bylo na hostech z jihu Čech, aby své úsilí zvýšili. Jihočeši sice častěji drželi míč na svých kopačkách, na dostřel domácí brány se ale prakticky nedostali.

Blízko ke gólu byl v 69. minutě Pecka, který sám před Novákem ale zamířil trestuhodně mimo. Za zvýšenou aktivitu byli hosté odměněni o tři minuty později, kdy se míče ujal nejaktivnější hráč na hřišti Pavel Mezlík, jehož tvrdou ránu podél domácího brankáře zastavila až síť ústecké branky! Domácím samozřejmě stav 1:1 nevyhovoval a hnali se do útoku. Dvakrát v krátkém sledu se ke střele dostal agilní Volek, Kučera byl ale vždy na svém místě. Ústeckým hodně ublížilo vyloučení Vrtělky, který ale paradoxně sudí Adam vykompenzoval o deset minut později, když vyloučil i budějovického Stráského, který byl jako střídající hráč na hřišti sotva dvacet vteřin! Hra v deseti mužích již žádnou další výraznou šanci nepřinesla a utkání tak skončilo nerozhodně 1:1.

Riegel Jan (41.)
Ondrášek Zdeněk (59.)   1             2 82.
Stráský Tomáš (84.)               1     85.
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Hrstka diváků na stadionu viděla zajímavý fotbal. První poločas jsme doslova prospali a domácí nás zaskočili svou aktivitou. Zejména v období okolo třicáté minuty při nás stáli všichni svatí a podržel nás opět Pavel Kučera, který měl navíc dobře postavenou branku. Do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem aktivněji, dostávali jsme se i do šancí a paradoxně jsme inkasovali po standardní situaci, kdy jsme nepokryli hráče na první tyči. Z těch šancí, které jsme pak měli, jsme asi zaslouženě vyrovnali. "

Svatopluk Habanec (trenér Ústí nad Labem): "Jsem zklamaný, protože si troufnu říct, že proti v takové formě hrajícímu týmu, jako se tu dnes ukázaly Budějovice, už hrát nebudeme. Zasloužili jsme si vyhrát, ale jestliže nejsme schopni proměnit takové příležitosti, které jsme si dnes vytvořili, tak nemůžeme pomýšlet na tříbodý zisk. V utkání bylo k vidění hodně nepřesnotí. Několikrát se stalo, že my jsme přihráli soupeři, on nám, my spátky jemu a on zase nám. Přesto si myslím, že z naší strany to utkání nevyznělo tak hrozně. "