Již sedmou remízu v probíhajícím ročníku Gambrinus ligy si na své konto připsali fotbalisté Dynama České Budějovice, kteří se doma na Střeleckém ostrově rozešli smírně se Slovanem Liberec. Ve vyrovnaném utkání se do vedení dostali nejprve po krásné střele Vulina hosté, konečnou podobu výsledku pak dal v 77. minutě ranou z přímého kopu Rudolf Otepka.

Před startem nedělního zápasu s Libercem udělal trenér Jaroslav Šilhavý v základní sestavě několik změn. Místo kapitána Davida Horejše se na post stopera postavil Michael Žižka a na levém kraji zálohy se po zranění objevil Pavel Mezlík. Oběma týmům šlo o hodně a tomu také odpovídal úvod zápasu, kdy se žádné z mužstev nikam nehnalo. Aktivnější byli překvapivě hosté, kteří byli častěji u míče. Jihočechům se nedařili kombinace a dlouhé minuty spoléhali na nakopávané míče, se kterými si pozorná obrana Liberce dokázala poradit.

První a hned naprosto gólovou šanci viděli diváci na Střeleckém ostrově v 16. minutě, kdy po rohovém kopu Frejlacha překonal hlavičkou gólmana Kučeru kanonýr Nezmar, míč ale naštěstí pro domácí na brankové čáře vykopl u tyče stojící Rudolf Otepka. Po půlhodině hry se v další slibné šanci ocitl Vulin a hned vzápětí se z úhlu na druhé straně řítil do zakončení Mezlík, ani jeden ale nedokázal vyzrát na pozorné brankaře. Pavel Mezlík měl další šanci v minutě 33., po centru Ondráška ale zcela osamocený na malém vápně nezamířil hlavou přesně.

Přestože byli v dalším průběhu prvního poločasu u míče častěji hosté, mohl ve 42. minutě poslat domácí do vedení Ondrášek. Po přihrávce Riegela sice pěkně obelstil jednoho z bránících hráčů, do zakončení mu ale na poslední chvíli skočil Vácha. Zbytek poločasu se pak odehrál okolo půlící čáry a do kabin se tak odcházelo za stavu 0:0.

Druhý poločas dlouhé minuty přinášel velmi podobnou podívanou jako ten první. Oba celky se přetahovaly o držení míče, do šancí se ale nedostávaly. Přesně po hodině hry předvedli hosté ze severu krásnou kombinaci, na jejímž konci byl Kerič, s jehož ranou si poradil bravurně Kučera. Ani tato výstraha domácí fotbalisty nevyburcovala ke zvýšení aktivity a trest přišel velmi záhy. V probíhající 68. minutě prchl po pravé straně Frejlach, do jeho přetaženého centru se krásně položil Lovre Vulin a bylo to 0:1.

Až po inkasované brance domácí výrazně zvýšili úsilí a v krátkém sledu se do gólových šancí dostali Žižka s Ondráškem. Vyrovnání ale přišlo až v 77. minutě, kdy po faulu na Rudolfa Otepku sám postižený z hranice vápna propálil zeď a vyrovnal na 1:1. Ve zbytku zápasu Jihočeši sice moc chtěli, na druhý gól znamenající zisk tří bodů ale již nedosáhli..

Volešák Ladislav (90.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "V prvním poločase nás Liberec zaskočil velice aktivní hrou, hodně vysoko napadal naše obránce. My jsme hodně nakopávali a ani to nebyly žádné cílené nákopy. Liberec byl u všeho první, o krok dříve před našimi hráči a lehce získával míče. Celý první poločas jsme odehráli bez pohybu a z naší strany to bylo velmi špatné. Ve druhém poločase jsme to trochu přeskupili a bylo to celkově vyrovnanější. Z naší strany to bylo sice lepší, ale Liberec se svou kvalitou dostal do jednobrankového vedení a po průběhu utkání jsem rád, že se nám utkání podařilo alespoň vyrovnat."

Josef Petřík (trenér Liberce): "Po dvou nevydařených výsledcích z úvodních dvou kol jsme se dostali pod tlak, ale já si myslím, že i když nás čeká hodně práce, tak mužstvo podalo obětavý výkon s velkým nasazením a vytvořili jsme si i šance. Stejně jako v předešlých zápase jsme je ale nedokázali všechny proměňovat. Když už jsme vstřelili gól, tak domácí zvýšili úsilí a díky nakopávaným balonům se dostávali k našemu pokutovému území a vyrovnali. S nasazením, bojovností a celkovým výkonem našich hráčů jsem dnes spokojen a mrzí mě, že to nedotáhli do vítezného konce. Když budeme takto pracovat dál, tak si myslím, že se zvedneme."