Jihočechům se hrubě nevyvedla generálka na jarní část Gambrinus ligy, když v Mladé Boleslavi prohráli vysoko 1:6. Středočeši vstřelili tři branky již v první půli a svojí dominanci potvrdili stejným počtem zásahů i po změně stran. O čestný úspěch Dynama se v závěru postaral Aleš Hanzlík.

Jihočeši nastoupili v podobné sestavě, která za týden vyběhne na trávník na ostravských Bazalech. Chyběli pouze lehce zranění Lengyel s Řezníčkem. Domácí začali pěkně od podlahy. Již ve 4. minutě připravil Magera šanci pro Nešpora, jenž však z malého vápna branku přestřelil. Středočeši byli nadále aktivnější, ale otevřít skóre mohlo Dynamo. Po ubráněném rohu se do brejku vydal Novák, přesným centrem našel Rýdela, který hlavou zamířil nad branku.

Odměnou za aktivitu byla pro domácí branka z 27. minuty, kdy Boleslavští unikli do přečíslení, první ránu brankář Daněk ještě vyrazil, ale na dorážku Lukáše Opiely už byl krátký. Středočeši stihli do poločasové přestávky ještě dva zásahy. Ve 43. minutě předvedli svěřenci kouče Mináře pohlednou akci, kdy se po souhře Šírla a Mareše prosadil Lukáš Magera. Uběhly další dvě minuty a domácí se radovali potřetí. Šírl nacentroval od rohového praporku přesně na hlavu Radka Dosoudila, jenž ohodnotil převahu Boleslavi v prvním poločase třetí brankou.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Domácí diktovali tempo a svého soupeře nešetřili. Po pár desítkách vteřin byl ve vápně faulován střídající Sloboda a Jakub Mareš se z pokutového kopu nemýlil. Uběhla další pětiminutovka a zimní posila Boleslavi obstarala další trefu. K Romanu Slobodovi se dostal míč v pokutovém území a záložník domácích ho pohodlně poslal do sítě.

Jihočeši byli z průběhu duelu hodně zaskočeni a těžko se dostávali do nebezpečných příležitostí. K jedné z nich se dostal v 70. minutě Michal Klesa, jenž hlavičkoval pouze do tyče. Zmar Dynama pokračoval. Deset minut před koncem se k tyči trefil Ondřej Kúdela a vedení domácích bylo již šestibrankové. Svěřenci kouče Soukupa se čestného úspěchu dočkali až v samotném závěru, kdy se pěknou střelou z hranice vápna prosadil Aleš Hanzlík. Nic víc už se v Mladé Boleslavi nestalo a Jihočechům se generálka vůbec nepovedla.