Fotbalisté Dynama České Budějovice hráli od 13:00 v Hluboké nad Vltavou proti Vysočině Jihlava. Po jednoznačném druhém poločase Jihočeši přátelské utkání ovládli a zvítězili zaslouženě 4:1.

Předposlední zápas Dynama před startem jarní části sezony přinesl od úvodních minut velmi opatrný fotbal s minimem šancí. Na velmi dobře připravené umělé trávě v Hluboké nad Vltavou si první příležitost vytvořili po dvaceti minutách hry hosté, Dortovu přízemní ránu ale nohou vyrazil gólman Kučera. Domácí fotbalisté se osmělovali postupně a první velkou šanci měli ve 30. minutě, kdy Otepka zahrál rohový kop na Šímu, který postrčil balon na Sedláčka, který ale sám před bránou nedokázal gólmana Uvarenka přehodit.

Hned o tři minuty později Leština na pravé stramě vybojoval míč, přes Černáka a Otepku se pak balon dostal až k Sedláčkovi, jehož hlavičku opět vychytal pozorný jihlavský gólman. Hned ve 36. minutě byl ještě blíže ke gólu Šima, svou ránu zpoza vápna ale pouze otřel o břevno hostující brány. Jihočeši ale nakonec poločas vyhráli, ve 42. minutě totiž po rychlé křídelní akci zacentroval krásně do vápna Krob a na přední tyči hlavičkující Tomáš Stráský překvapil jihlavského gólmana, když míč poslal přesně k bliží tyči.

Hned v úvodu druhého poločasu mohl po lehkém zaváhání Otepky vyrovnat Mešanović, sám před Křížkem ale neměl dostatek klidu na zakončení. Dynamo záhy navýšilo své vedení. Po sérii rohů v 53. minutě poslal Krob přepažený centr do vápna a nehlídaný Ladislav Volešák propálil vše, co mu stálo v cestě. Neuběhly ani další dvě minuty a tým Jaroslava Šilhavého vedl o tři branky. Agilní Hudson prchl po pravé stramě a jeho střílený centr z pravé strany si do vlastní brány srazil Karlík.

Gólové představení ale u konce ještě nebylo. Hned v 59. minutě Dolejš vyzval přesným centrem ke skórování Šimáčka. Ten svou hlavičkou trefil sice ale pouze tyč, avšak dobíhající Mešanović bez větších problémů uklidil míč do odkryté brány - 3:1. Aby slepených gólů nebylo málo, zvýšil o dvě minuty později na 4:1 Zdeněk Ondrášek, který se prosadil svým tradičním důrazem ve velkém vápně.

Poslední půlhodina hry pak byla poznamenána četným střídáním na obou stranách a týmy se dostávaly k zakončení jen velmi sporadicky. Pátý gól Dynama mohl v 76. minutě vstřelit opět Zdeněk Ondrášek, svou bombu z hranice vápna ale poslal pouze do břevna.

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "S výsledkem jsme samozřejmě spokojeni, dát čtyři góly Jihlavě má určitě svou cenu. Nejvíce se mi líbila pasáž ve druhém poločase, kdy jsme dokázali vstřelit tři góly v krátkém časovém sledu. Naopak výhrady bych měl k prvnímu poločasu, kdy jsme se snažili o kombinace, avšak ty se nám vůbec nedařily a naše hra byla hodně kostrbatá. Vzhledem k výsledku i předvedené hře považuji naše vítězstí za zasloužené."