Druhým místem začali fotbalisté Dynama letní přípravu. Na turnaji v Sezimově Ústí si v semifinále hladce poradili s místním Sokolem 6:0 a v následném finále padli s Táborskem 0:1 po penaltách. Vyrovnaný zápas gól nenabídl, v penaltách se zmýlili z kádru černobílých Benát a Moravec. Příprava svěřenců Davida Horejše pokračuje ve středu, kdy se černobílí utkají v Benešově se Slavií.

V horkém počasí pokračovalo testování hráčů na prvním letním turnaji. Ve finále došlo na jihočeské derby, které žádný z týmů nechtěl prohrát, přestože šlo jen o přípravu. Rozvážný úvod mohl rozčeřit táborský Leoš Vozihnoj, ale ve velké šanci jej skvěle vychytal. Záhy pálil jen těsně vedle branky soupeře Jindřich Kadula, obranu Táborska také často zlobil Elvis Mashike.

Po čtvrthodině hry měl slibnou možnost Veselý, ale brankář Dynama Zdeněk Křížek proti němu vytasil další jistý zákrok. Pak se hra zklidnila a oba celky předváděly hodně opatrný fotbal. Náznaky šancí zpravidla na obou stranách končily před pokutovým územím, navíc brankáři předváděli spolehlivé výkony. Když Wermkeho nebezpečný centr neskončil první brankou zápasu, po čtyřiceti minutách platil bezbrankový stav.

Do druhého poločasu se sestavy opět promíchaly, na obrazu hry se ale nic moc nezměnilo. Diváci v Sezimově Ústí viděli hodně opatrný fotbal, převážně ve středu hřiště a žádný z týmů nechtěl udělat chybu. O něco aktivnější byli Českobudějovičtí, ale do zakončení se nedostávali. Vše tak směřovalo k penaltovému rozstřelu.

V něm byli všichni čtyři táborští střelci úspěšní, zatímco z kádru Dynama se ze čtyř exekutorů zmýlili Benát a Moravec, takže triumf na turnaji v Sezimově Ústí získali fotbalisté Táborska.