Fotbalisté Dynama České Budějovice porazili ve třetím kole Ondrášovka Cupu třetiligový FK Králův Dvůr brankami Ondráška a Otepky 2:0. Hlavní sudí rozdal v utkání hodně žlutých karet i jednu červenou. V dalším kole čeká na Jihočechy těžší soupeř. Do čtvrtého kola postoupil i ligový Žižkov, který přehrál Ovčáry.

Hráči ligového Dynama potvrdili roli favorita a ve třetím kole Ondrášovka Cupu přešli přes FK Králův Dvůr. Utkání nebylo pro Jihočechy vůbec jednoduché a třetiligový soupeř prokázal, že jeho dobrý vstup do nové sezony České fotbalové ligy nebyl náhodou. Králův Dvůr po třech kolech v ČFL neprohrál.

Oba týmy začaly zostra a během první desetiminutovky dvakrát zazvonila branková konstrukce. Tyč jednou trefil Ondrášek i domácí M. Novák. České Budějovice byly mírně aktivnější, ale gólově se dlouho nedokázaly prosadit. Třetiligový soupeř častěji na útoky Dynama reagoval nedovolenými zákroky, za což viděli postupem času žlutou kartu Pavlík, Frydrych a ex-budějovický Svátek.

Skóre se měnilo až po přestávce. Dobrou hostující obranu překonal až v 51. minutě nejlepší střelec Dynama Zdeněk Ondrášek, který se prosadil přesně mířenou střelou. Po míči se sice natahoval brankář Mokrohajský, ale gólu zabránit nedokázal. Po vzájemném souboji byli žlutou kartou odměněni o pár minut později českobudějovický Pavel Novák a domácí Petr. Na nepříznivý stav reagoval domácí trenér dvojitým střídáním.

Dvacet minut po první žluté kartě musel předčasně do šaten hostující obránce Pavel Novák, který uviděl druhý žlutý kartónek. Následovala červená karta a výhoda pro Králův Dvůr. Ten ji ale nevyužil a po faulu Saboa zvýšil v 85. minutě špílmachr Rudolf Otepka z pokutového kopu na dvoubrankový rozdíl.

Závěr utkání si Dynamo pohlídalo a postoupilo do čtvrtého kola. V něm se Jihočeši střetnou s dalším ligovým týmem, kterým je Viktoria Žižkov. Ta postoupila přes další třetiligový tým Ovčáry. Žižkov vyhrál, stejně jako Dynamo, 2:0. Obě branky vstřelil Böhm. Čtvrté kolo Ondrášovka Cupu je na programu od 21. září a hraje se dvoukolově systémem doma-venku.