Třetiligová Hlavice nedokázala zastavit Dynamo v cestě pohárem Ondrášovka Cup a po prohře 1:3 se z postupu radovali Jihočeši. Dynamo mělo výborný vstup do utkání. Hned v první minutě se prosadil Pecka a další dvě branky přidal ve druhém poločase Ondrášek. V dalším kole se jihočeské mužstvo utká s Teplicemi.

Nejlepší možný začátek zápasu si fotbalisté Dynama připravili po deseti vteřinách hry, kdy byl tři metry před pokutovým územím faulován nejlepší střelec Dynama Ondrášek. K rozehrání standardní situace se postavil Luboš Pecka a svou střelou parádně vymetl horní roh branky. Jihočechům patřila celá úvodní desetiminutovka, kdy domácím prakticky nic nepovolili a sami diktovali tempo hry.

Zvýšit na 2:0 mohl Rakovan, ale v 15. minutě mířil těsně vedle domácí branky. Ve 22. minutě se míč odrazil mimo pokutové území, kde stál Vůch a svou střelu bez přípravy poslal vedle tyče. Prakticky hned z protiútoku udělala domácí obrana velkou chybu, kterou se snažil využít Stráský. V těsné blízkosti brankáře Samoela přestřelil. O pár minut později Černáka nešetrně srazil Szabo a viděl žlutou kartu.

Největší šanci na vyrovnání v první půli měli domácí po půlhodině hry. Po standardní situaci se v pokutovém území dostal k míči Kuťák, rychle se otočil, ale trefil jen levou tyč Belaňovy brány. Poslední šanci v prvním poločase měl Černák. Střela se mu ale nepovedla a Samoel ji v pohodě chytil. Úvod do druhé půle patřil domácím hráčům. Při prvním pokusu se ale nepřesnou rozehrávkou sami připravili o možnost vyrovnat a u druhé šance Novotný nedokázal zakončit.

Po sedmi minutách druhé půle se k zahrání rohového kopu postavil Rakovan a svůj centr zakroutil tak chytře, že za brankáře Samoela musel na brankové čáře zaskočit obránce, který míč odhlavičkoval. Jihočeši se dočkali o chvíli později. Dvakrát se prosadil Zdeněk Ondrášek. Nejprve v 55. minutě po pěkné kombinaci a o dvě minuty později, kdy protlačil míč do branky po Rakovanově rohovém kopu. Poté Ondráška vystřídal Kaňák.

V 73. minutě útočník Stráský vybojoval aktivním napadáním míč, který předložil Kaňákovi a toho z levé strany vychytal včasným vyběhnutím brankář Samoel. Domácí se dočkali snížení. Dvanáct minut před koncem se po zmatku v pokutovém území dostal k míči Egon Vůch a téměř z nulového úhlu prostřelil vyběhnutého Belaně. Více ale domácí hráči už nestihli a Dynamo tak postoupilo do dalšího kola, ve kterém se střetne s Teplicemi. Hrát se bude dvoukolově. První utkání je na programu 27. 10. 2010 v Teplicích a odveta 10. 11. 2010 na jihu Čech.

Jaroslav Šilahvý (trenér Dynama): "Byl to zápas plný osobních soubojů. Myslím, že jsme měli průběh utkání pod kontrolou a je jen škoda, že jsme ty naše další šance nedokázali proměnit. Určitě nám pomohl ten velmi rychlý první gól, ale i tak to nebylo vůbec jednoduché a pomohlo nám, že jsme se dobře připravili na to, že se bude hrát na menším hřišti než jsme zvyklí. Druhým gólem jsme se pak uklidnili a zcela po zásluze postoupili. Michal Rakovan potvrdil, že si začíná říkat o místo v základní sestavě a dobrou formu z B-týmu potvrdili i střídající Kaňák s Klavíkem."