České Budějovice v utkání 9. kola FORTUNA:LIGY přivítali na Střeleckém ostrově Mladou Boleslav. První poločas zvládli lépe hosté z města Škodovky, Dynamu se ale povedlo ve druhém dějství díky střídajícímu Ondráškovi srovnat. Body ale přeci jen urvala pro sebe Boleslav, která se sedm minut před koncem trefila podruhé a vyhrála tak 2:1.

O něco aktivněji vstoupila do utkání 9. kola FORTUNA:LIGY hostující Mladá Boleslav. Hned ve 2. minutě se mohla chopit otěží zápasu s pomocí úvodní branky, Kubista ale těsně minul. To, co se nepovedlo jemu, dokázal v 8. minutě Dominik Kostka. Ten využil volného balonu po skrumáži v pokutovém území Dynama a poslal svůj tým do vedení. České Budějovice se snažily srovnat, držely balon na svých kopačkách, žádnou z příležitostí ale využít nedokázaly.

Gól nedaly po sérii rohů, centrů do pokutového území a do zakončení se dostávaly jen zřídka. Do kabin se tak šlo za nepříznivého stavu pro domácí fotbalisty. Naopak v táboře Mladé Boleslavi panovala spokojenost. Druhý poločas začaly oba celky s chutí s výsledkem zápasu něco udělat. Boleslav chtěla zvýšit, naopak Dynamo šlo do druhého dějství s tím, že chce zápas minimálně vyrovnat. Jenomže ani Solomon na jedné straně a Skalák na té druhé neuspěli.

Dynamo se snažilo, tlačilo se na hráče Boleslavi, úspěšné ale nebylo. Ani po dalších rohových a přímých kopech. Hru Jihočechů oživil střídající Ondrášek, který měl zhruba půl hodiny před koncem dobrou příležitost. Naskočil si na centr, hlavou zamířil, bohužel pro něj ale míč skončil mimo branku gólmana Trmala. Kobra ale nakonec přeci jen Boleslav uštkla! Zdeněk Ondrášek v 75. minutě hlavou trkl do sítě balon, který mu po parádní individuální akci naservíroval Adediran. Rázem to tak bylo 1:1.

Remízový stav trval do 83. minuty. V té napřáhl na hraně vápna Martin Suchomel a hlavně díky pro Dynamo nešťastné teči poslal Boleslav podruhé v zápase do vedení. A to nakonec Boleslav, i před zraky kapitána Lukáše Havla, který kvůli zranění nemohl do zápasu nastoupit a sledoval utkání jen z lavičky, udržela a na jihu Čech tak urvala všechny tři body.

Marek Nikl (trenér Dynama): "Zápas ovlivnil brzký obdržený gól, který si myslím, že byl z hlediska naší obrany řešitelný. Snažili jsme se utkání otočit a zvítězit, ale bylo to těžké, protože Boleslav dobře bránila, hráli jsme takzvaně "do plnejch". V druhé půli se nám podařilo vyrovnat, mysleli jsme si, že bychom mohli zvládnout i otočit. Bohužel ale nastala další gólová situace, kterou jsme z mého pohledu měli uhrát a byla řešitelná, ale my jsme z ní dostali další branku a prohráli jsme 1:2."