Fotbalisté Českých Budějovic mají za sebou odvetu osmifinále Ondrášovka Cupu na Letné v Praze. V prvním poločase začali aktivněji budějovičtí, nicméně nakonec po prvním dějství vedla po zásluze pražská Sparta, která hrála ve velké pohodě. Ve druhém poločas pak oba týmy především bojovaly s hodně podmáčeným terénem a vzhledem k tomu, že Dynamo nedokázalo již vyrovnat, se Spartou i podruhé prohrálo. V Ondrášovka Cupu tak tým Jaroslava Šilhavého končí.

Už před utkáním bylo víceméně jasno, kdo z dvojice těchto týmů postoupí dále. Sparta v úvodním střetu Dynamo porazila 5:0, a tak se odveta dala očekávat spíše ve znamení zkoušek. V dresu Jihočechů v základní sestavě se objevili i Stráský se Šímou, jenž byli delší dobu mimo hru, nebo také Jan Svátek, útočník budějovického béčka. V dresu Sparty se naopak v základní sestavě představili Kozáčik, Hejda, Kuncl či Jirouš, kteří nedostávají mnoho příležitostí.

Fotbalisté Dynama začali na Letné velice aktivně a už ve třetí minutě se do zakončení dostal Jan Svátek, nicméně zády k bráně mířil hlavou nad Kozáčikovu bránu. Domácí se rozehrávali velice pomalu a rozhodně se nikam nehnali. Zcela volného prostoru od sparťanských obránců využil v patnácté minutě Petr Šíma, ale jeho projektil z velké dálky mířil hodně nad. I když se Sparta do nějaké vážnější situace nedostala, v 23. minutě šla do vedení. K odraženému míči se na hranici velkého vápna dostal Martin Jirouš, který svou střelu usměrnil přesně k tyči Křížkovy svatyně - 1:0.

Hned dvě minuty nato se sám na Křížka řítil Kadlec, nicméně následně po lehkém střetu upadl. Píšťalka rozhodčího zůstala ale němá. V 35. minutě se po delší době znovu dostali k zakončení českobudějovičtí, ale hlavičku Svátka směřující do brány v pohodě lapil Kozáčik. V závěru prvního poločasu se ještě několikrát dostali do zakončení domácí, ale bez většího úspěchu.

Hned v úvodu druhého poločasu ke střele napřáhl budějovický Černák, ale střelu směřující doprostřed brány Kozáčik v klidu kryl. To samé se událo i na druhé straně, ale i Kuncl neuspěl. Na hřišti se dlouhou dobu nic vážného nedělo, oba týmy především bojovaly s podmáčeným terénem. Až v 67. minutě musel zasáhnout gólman Křížek, když nejprve s vypětím všech sil vyrazil centrovaný balon a o minutu později lapil Hohenederův pokus hlavou.

Největší šanci Dynama v utkání měl v sedmdesáté minutě střídající Ondrášek, ale jeho pokus v těžké pozici hlavou Kozáčik kryl. O šest minut později musel být gólman Sparty znovu pozorný, neboť z dálky nebezpečně vypálil Jasanský a Kozáčika hodně protáhl. Domácí byli v závěru zápasu blízko ke skórování, ale Kadlecův gól nebyl z důvodu ofsajdu uznán a Kovba tváří v tvář Křížka nepřekonal. Dynamo tak v Praze prohrálo 1:0 a v poháru končí.

Jozef Chovanec (trenér Sparty): "Jako po každém utkání tak i dnes musím zopakovat, že domácí pohár je pro nás důležitý a příkládáme mu velkou váhu. Dnes jsme do zápasu šli samozřejmě s cílem potvrdit venkovní vítězství a postoupit, což se nám také podařilo. Po prvním utkání jsme mohli být klidnější a dnes tak dostali šanci i hráči, kteří nebyli v poslední době ve velkém herním zatížení. Ačkoliv hrálo mužstvo v tomto složení poprvé, s výkonem většiny hráčů nemohu být spokojený."

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Zápas byl samozřejmě ovlivněný tím prvním výsledkem z Budějovic, kdy Sparta vlastně vedla 5:0. My jsme ale určitě chtěli pro výsledek a pro zlepšení sebevědomí hrát. Opět se ale ukázala naše bolest. Kombinačně se třeba sice dostaneme k vápnu, ale ve finální a předfinální fázi nás hodně tlačí bota a tam se musíme hodně zlepšit. Hraje se na góly a ty mi v současné chvíli nedáváme. Popravdě s touto hrou bychom je asi ani nedávali. Nemůže nám stačit, že dokážeme se Spartou, která nastoupí s řadou mladíků, držet kombinačně krok, musíme se dostávat do šancí."