První jarní utkání fotbalistům Dynama podle plánů nevyšlo. Jihočeši na domácí půdě pouze remizovali s 1.FK Příbram 2:2.

Trenér Pavel Tobiáš poslal do utkání tak trochu očekávanou sestavu. Defenzivní a záložní řada Jihočechů nedoznala během zimy žádných změn a pouze na hrot útoku se spolu se Sedláčkem postavil v přípravě se dobře jevící Pavel Mezlík.

Domácí začali aktivně a v prvních minutách kontrolovali balon. K zakončení se ale nedostali a první nepřesný střelecký pokus tak zaznamenal Oliveira. Jihočeši si ale varování k srdci moc nevzali a hned ve 3. minutě prohrávali, když zaváhání obrany využil přesně zakončující Michal Klesa - 0:1. Domácím nezbylo než výrazně ožít, avšak jejich kombinace končili na pozorné obraně hostujícího celku.

Na pravé straně hřiště byli několikrát vidět centrující Mezlík a Benát, dva zajímavé centry ale nedokázal zužitkovat Riegel. Hru Jihočechů tvořil především Petr Benát, avšak jeho přihrávky často zachytávala stoperská dvojice Štochl - Müller. Když už se Dynamo dostalo po faulu na Sedláčka na dostřel hostující brány, poslal opět Benát míč metr nad. Svěřenci kouče Tobiáše v prvním poločase častěji kontrolovali balon, ale nebezpečnější byli hosté, jejichž dvě slibné akce zastavoval až skluzem v pokutovém území Hunal.

Jihočeši svůj tlak v závěru poločasu stupňovali a stále častěji se hrálo před gólmanem Hruškou. Přesto se ale už začínalo zdát, že se do kabin půjde za stavu 0:1 pro hosty. Dvě minuty před koncem půle ale domácí svého soupeře sevřeli, výsledkem byl závar v pokutovém území a nekompromisní rána Davida Homoláče, který vyrovnal na 1:1. I v posledních dvou minutách pak domácí chtěli hrát, kromě mírného tlaku a držení míče se ale k ničemu nedostali.

I do druhého poločasu vstoupili živěji domácí fotbalisté, kteří pohodlně kombinovali na polovině hostů a tlačili se před brankáře Hrušku. Hned v 52. minutě se domácí dostali do rychlého brejku, Mezlíkova nepřesná rána se dostala ale na zadní tyč k Benátovi, jehož střílený zpětný centr si málem do vlastní brány srazil Müller.

Domácí svůj tlak před soupeřovou bránou stále stupňovali a v 69. se dočkali další sladké odměny. Po dlouhém pasu Hílka se balon dostal k nabíhajícímu Fernandu Hudsonovi, který ideálně bez přípravy zamířil přesně na zadní tyč - 2:1. Domácí fanoušci se nestačili po oslavě gólu ještě usadit na svá sedadla a bylo opět srovnáno. Zmatku před Kučerou dokonale využil Matěj Štochl. Vyrovnávací branka domácí fotbalisty hodně zaskočila a ti se nemohli dlouhou dobu zvednout a vytvořit si další tlak.

V posledních minutách hry se do dobrých šancí probíjeli Stráský a následně také Klavík, ani jednomu ale nebylo přáno. Zlomit vaz mohl Dynamu v nastavení kanonýr Huňa, jenž ale ve stoprocentní šanci selhal. Po zajímavém průběhu utkání se pak oba celky rozešly smírně 2:2.

Klavík Adam (85.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "My jsme se na ten zápas hodně dobře připravovali a řekl bych, že asi až příliš. Byli jsme potrestání úvodním polovlastním gólme. Ten nás hodně srazil do kolen. Přestali jsme hrát, co jsme chtěli a v naší hře byl trochu chaos. Až se v závěru poločasu jsme trochu zvedli hlavu. Druhá půle začala v naší režii a když jsme dali druhý gól, tak jsem věřil, že uhrajeme tři body, které jsme hodně chtěli. Za daného vývoje, kdy jsme prohrávali od třetí minuty, jsem nyní zklamán. Věřil jsem, že jsme to mohli dotáhnou do vítězného konce."

Massimo Morales (trenér Příbrami): "Jsme velmi šťastní, že jsme v prvním zápase uhráli body na hřišti soupeře, protože jsme poslední tři měsíce trénovali převážně na umělé trávě a nedokázali jsme přesně odhadnout, jakou máme kondici. V úvodu jsme měli štěstí, začali jsme dobře dopředu a především v první půlhodině jsme hráli dobře. My jsme za celý podzim získali na hřiště soupeře pouze jeden bod, a proto jsem věděl, že ta první půlhodina pro nás bude hodně složitá. "