Fotbalisté Dynama nastoupili v sobotu v pravé poledne ve Strakonicích k prvnímu utkání během letní přípravy proti Příbrami. Dlouhé minuty vyrovnaný zápas v 84. minutě rozhodl Peter Černák, který vstřelil jedinou branku utkání.

První výraznější šanci zápasu si připsali Jihočeši, když ve 14. minutě poslal povedený centr do vápna Sajtl. K hlavičce z dobré pozice se dral Sedláček, avšak po souboji s jedním z protihráčů z toho byl nakonec pouze roh. Na obou týmech pak byla znát skutečnost, že se jednalo o první zápas během letní přípravy. Ve Strakonicích domácí fotbalisté Dynama měli sice míč častěji na svých kopačkách, do zakončení se ale stejně jako fotbalisté z Příbrami dostávali jen velmi složitě.

Na konci první dvacetiminutovky se hráči Dynama už už radovali ze vstřelené branky, kdy po přesné kolmici Otepky zakončoval výborně Leština. Pomezní rozhodčí ale odmával ofsajd a stav zápasu tak zůstal nezměněný. Ve 23. minutě se pět metrů za velkým vápnem dobře uvolnil Šíma, jehož tvrdá rána skončila těsně nad břevnem příbramské brány. Další dobrou příležitost měli opět budějovičtí fotbalisté, když po kombinaci ve středu hřiště se míč dostal na levou stranu k Šímovi, jehož přízemní centr ale z těžké pozice poslal mimo Mezlík.

V dalším průběhu prvního poločasu hosté prostřídali sestavu a na několik minut převzali herní iniciativu. Vůbec největší šanci ke skórování měl po přímém kopu z levé strany na zadní tyči zakončující Plašil, jeho rána ze skluzu ale zamířila mimo. Poslední pětiminutovka pak patřila opět Dynamu, brankář Rondzik ale nakonec nemusel zasahovat proti žádné ze střel Jihočechů.

Do druhého poločasu poslal trenér Šilhavý prakticky zcela jinou sestavu a jediný Milan Nitrianský si zahrál i ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Hned po dvou minutách hry měli domácí obrovskou šanci ke skórování, kdy sám na příbramského brankáře postupoval Jasanský. Mladý budějovický středopolař zkoušel gólmana hostů obstřelit, míč ale poslal těsně mimo. O pár chvil později se připomněl i Petr Benát, proti jeho parádní ráně musel Rondzik vytáhnout bravurní zákrok.

Dravé mládí Dynama se prezentovalo deset minut před koncem, kdy na levé straně hrající Koutný nacentroval do vápna a hlavou zakončující Sajtl hodně vystrašil příbramského brankáře. V závěru zápasu pak Jihočeši převzali iniciativu, několikrát zajímavě zakombinovali, když se ale neprosadil po samostatné akci Benát a ani z úhlu střílející Sajtl, udeřilo málem na druhé straně. Po rychlém úprku Divíška se do zakončení probíjel Wágner, avšak jeho střele chyběla přesnost.

Když už se pomalu zdálo, že utkání skončí bezbrankovou remízou, dočkali se Jihočeši branky. V probíhající 84. minutě vyrazil příbramský brankář Jasanského přímý kop pouze před sebe, tvrdý souboj s protihráčem na malém vápně vyhrál Stráský pro Petera Černáka, který z deseti metrů propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Druhý gól Dynama pak mohl v posledních vteřinách hry přidat Hudson, jehož doprostřed brány mířící střela nadělala brankáři soupeře opět velké problémy.

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "V této fázi přípravy, ve které se teď nacházíme, to bylo takové klasické utkání. Samozřejmě jsem rád, že jsme vyhráli i když se výsledky v přípravě tolik nepočítají. Všichni hráči k tomu ale přistoupili velmi zodpovědně a byl jsem docela překvapený, že i po tom čtrnáctidenním zatížení to klukům docela běhalo. Ve druhém poločase jsme měli více šancí ke skórování a celkově tak zápas hodnotím velmi kladně. Jsem moc rád, že jsme toto utkání absolvovali. "

Martin Hřídel (trenér Příbrami): "K utkání bych řekl asi tolik, že se zatím s hráči seznamujeme. Máme tam řadu nových hráčů, sestavu jsme také hodně prokombinovali a do zápasu nenastoupila taková ta základní sestava. Bylo to remízové utkání, jenže bohužel jsme chvilku před koncem dostali branku, a to mi trochu zkazilo náladu. Je to ale příprava, tak to snad tolik nevadí."