Fotbalisté Dynama České Budějovice se probojovali do osmifinále poháru Ondrášovka Cup, když na hřišti Viktorie Žižkov vyhráli nad domácím účastníkem druhé nejvyšší soutěže gólem Petra Benáta 1:0. Dynamo tak od roku 1993 vyhrálo vůbec poprvé na stadionu pod žižkovským vysílačem soutěžní utkání.

Trenér Pavel Tobiáš poslal do zápasu nejsilnější možnou sestavu. V základní jedenáctce se neobjevili pouze lehce zranění Stráský s Horejšem, jinak na lavičce nezůstal žádný ze základních kamenů budějovické sestavy. Vůbec poprvé také oblékl dres Dynama sparťanský obránce Jan Krob, který nastoupil na levém kraji obrany Jihočechů.

Hned od úvodních minut sledovaly čtyři stovky diváků otevřenou partii plnou osobních soubojů a také nepřesných přihrávek. Hned v 6. minutě se ale mohli do vedení dostat hosté, když si do vápna naběhl Brazilec Lima, jehož lehký oblouček šťastně vyrazil brankář Hruška. V dalších minutách se oba celky přetahovaly v držení míče a gólmani mohli být víceméně v klidu. Na konci první dvacetiminutovky se ke střelám dostali domácí Kočí a Kalod, jejich pokusy ale postrádaly patřičnou přesnost.

Daleko nebezpečnější střelu vyslal směrem ke Kučerovi ve 24. minutě opět Kalod, technický pokus ale nasměroval i vedle levé tyče budějovické brány. Jihočeši postupně začali přebírat iniciativu a stále častěji se dostávali až před brankáře domácího týmu. Ten kapituloval pět minut před koncem poločasu, když ho povedenou přízemní křížnou ranou propálil Petr Benát - 0:1. V samém závěru poločasu měl dobrou možnost k navýšení skóre Mezlík, překonaného brankáře Hrušku ale na brankové čáře po standardní situaci zastoupil jeden z obránců.

Ve druhém poločase domácí přidali na důrazu, proti pozorně bránícímu Dynamu se ale svěřenci Vlastimila Petržely dostávali do zakončení jen velmi sporadicky. Naopak na druhé straně hřiště byl vidět především Michal Doležal, jenž nejprve vyzval ke skórování Zdeňka Ondráška a o pár minut později zakončoval z hranice vápna sám. Skóre zápasu se ale nezměnilo a domácí tak vycítili šanci.

Tu jim ale deset minut před koncem vzal vlastní hloupostí od druhého poločasu hrající Jan Novotný, který si nechal dát během několika málo desítek vteřin dvě žluté karty, čímž svůj tým výrazně oslabil. V posledních minutách utkání se sice častěji hrálo před Kučerou, Jihočeši měli ale několik nadějných kontrů, kterým chybělo pouze jedno - zakončení.. Nic to ale nezměnilo na tom, že utkání skončilo výhrou Dynama 1:0, které si tak zajistilo postup do osmifinále.

Vlastimil Petržela (trenér Žižkova): "Utkání jsme rozehráli docela slušně. Ze začátku jsme Budějovicím byli více než rovnocenným soupeřem. Bohužel jsme zase ale inkasovali náš tradiční naprosto zbytečný gól. Po brance jsme se už jen těžko zvedali a pomalinku jsme se na tom hřišti ztráceli. Ve druhém poločase jsme s tím chtěli něco udělat a provedli jsme v sestavě jednu změnu. Jenže právě Novotný se nechal hloupě vyloučit a zápas jsme pak dohrávali už v křeči. Odehráli jsme zápas s velice slušným ligovým mančaftem a hráči se vydali ze všech sil. "

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Bylo to pro nás stejně těžké utkání jako v lize. Domácí mají dobré mužstvo a do zápasu nastoupili pod stejným dojmem jako my. Minulé domácí utkání se jim výsledkově nepovedlo a bylo pro ně extrémně smolné. Přesto domácí ukázali, že mají velmi dobré mužstvo a zápas měl ligové parametry. V době, kdy se nám nedaří, jsme samozřejmě rádi, že jsme nedostali gól a že jsme postoupili dál."