Českobudějovické Dynamo uhrálo s mistrovskou Spartou remízu. Jihočeši sice nebyli aktivnější než jejich soupeř, ale šli po přestávce do vedení. Jenže po hodině hry se Dynamo až příliš zatáhlo do obranné ulity a za to bylo potrestáno. Na branku Černého odpověděl v 77. minutě Slepička, který byl v tu chvíli na hřišti snad dvacet sekund. I přesto je bod z utkání se Spartou pro svěřence kouče Straky úspěchem.

Fotbalisté Dynama vstoupili do utkání neohroženě, což však bylo hlavně tím, že Sparta začala dosti ospale. Do první šance se však tlačili právě hosté, kteří byli na jihu Čech v roli favorita. Na přihrávku “exdynamáka“ Kladrubského si naběhl Kulič, ale v tísni nezakončil dost důrazně. První nadějnou šanci Jihočechů zastavil více než přísný praporek pomezního rozhodčího. Plocka do přečíslení nepustil. Více ze hry měli v tu chvíli Pražané, kterým nahrávaly nepřesnosti domácích hráčů. Vyložené příležitosti se ale dočkali fanoušci na Střeleckém ostrově až ve 31. minutě. Černý důrazně vypálil přímo na bránu, jeho přízemní střelu tečovalo na malém vápně několik hráčů a balon nakonec prolétl snad dvacet centimetrů vedle pravé tyče. To bylo jediné vzrušení před Poštulkou. Do šaten se šlo sice za bezgólového stavu, ale nemuselo tomu tak být. V nastavení propadli domácí v defenzívě a doslova darovali sparťanům velikou příležitost. Zabavník mohl na penaltě zakončovat, ale nevyšel mu krok, následnou střelu Koláře zablokovala obrana a definitivní tečku celému závaru napsal Došek, jehož ránu vyrazil Kučera.

Do druhé půle vstoupilo aktivněji Dynamo. Hned ve 49. minutě odvracel nedůrazně míč po přímém kopu Brezinský. K balonu se dostal Mrkvička, který se ocitl sám před Poštulkou, ale nedokázal zblízka efektivně zakončit. Hned minutu nato už ale Jihočeši udeřili. Jaroslav Černý rozehrával přímý volný kop z pětatřiceti metrů a několikerá teč natolik zaskočila Poštulku, že balon zaplul přesně k levé tyči. Nešťastníky, kteří změnili dráhu letu míče, byli v hostujícím dresu Brzezinský a Sylvestre – 1:0. Oba celky vystřídaly a tempo hry se trochu zvedlo. Jihočeši ještě pár minut po gólu hráli aktivně, ale pak se stáhli do obrany a u míče byla prakticky neustále Sparta. Kučera se musel vytáhnout v 70. minutě po hlavičce Doška, který usměrnil rohový kop Matušoviče na branku, ale českobudějovický gólman prokázal skvělý reflex na čáře. Domácí si svou hrou v obranné ulitě říkali o trest a ten také přišel. V 77. minutě byl Miroslav Slepička na hřišti snad dvacet sekund a hned dokázal vyrovnat. Kučera neudržel střelu Pospěhca a Slepička snadno dorazil – 1:1. Sparta v závěru bojovala o otočení výsledku, ale domácí bod uhájili.

Renan (60) 1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Jaroslav ČERNÝ - Opět připomněl, že ne náhodou byl v loňské sezoně zvolen nejlepším hráčem Dynama. Hned od úvodních minut hýřil aktivitou a byl na hřišti hodně vidět. Několikrát ukázal svou výbornou techniku a téměř dokonalé krytí míče. V průběhu zápasu ho sparťanští fotbalisté museli hned sedmkrát faulovat, on naopak nefauloval ani jednou. Branku mohl vstřelit již v prvním poločase z přímého kopu, avšak ze stejné situace se dočkal až v 50. minutě hry.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Černý, Hunal -Kadlec

František Straka (trenér Dynama): "Bylo to bojovné a hlavně taktické utkání. Naším cílem bylo nenechat Spartu hrát, ale zároveň se nehrnout dopředu za cenu odkrývání prostorů. Remíza je OK, i když v určitých fázích, kdy se nám otevřela možnost protiútoku, jsme měli být klidnější a mohli jsme získat víc. Potom se Sparta dostala do tlaku, těžké bylo bránit hlavně Doška. Naši hráči si dokázali, že mohou obstát i proti těm nejlepším a dnešní zápas je velké povzbuzení."

Michal Bílek (trenér Sparty): "Bylo to vyrovnané utkání, remíza je spravedlivá. Věděli jsme, že soupeř má rychlý přechod do útoku a vyhovuje mu hra na brejky. Do druhého poločasu jsme šli s plány zlepšit hru ve středu hřiště, proto nastoupil Sylvestre, ale laciná branka nás zbrzdila. S výsledkem samozřejmě spokojen nejsem, ale vzhledem k průběhu zápasu je dělba bodů zasloužená."