České Budějovice v rámci 22. kola FORTUNA:LIGY na svém hřišti přivítaly olomouckou Sigmu, která se před tímto kolem nacházela ve skupině o titul. Svěřenci trenérů Lercha a Kladrubského chtěli odčinit svůj výkon z Jablonce a zopakovat ho ze zápasu proti Baníku. A to se jim povedlo. Ve druhém poločase se prosadili Martin Králik se Zdeňkem Ondráškem, Olomouc pak v závěru proti oslabenému Dynamu jen snížila a domácí tak slaví vítězství 2:1.

Dynamo vstoupilo do zápasu s Olomoucí aktivně, podobně jako v prvním jarním zápase na domácí půdě s Baníkem. Hned v úvodu si vytvořilo po tlaku na obránce Sigmy standardní situace, po kterých hrozilo. Nejprve se po rohovém kopu k hlavičce dostal Nikl, hlavou ale mířil těsně nad. V 17. minutě měly Budějovice velkou příležitost, do protiútoku tři na jednoho se řítil Čermák, Musa Alli a Hellebrand. Právě poslední jmenovaný po Čermákově přiťuknutí zakončoval, ovšem střela mu vůbec nesedla a jeho pokus směřoval vedle. Další velkou šanci měl po necelých čtyřiceti minutách Šigut, jenže ranou z první přestřelil odkrytou branku Sigmy. Ve 42. minutě se po obrovské šanci po standardní situaci neprosadili ani hráči z Olomouce a do poločasové přestávky se tak šlo za stavu 0:0.

V 52. minutě už se ale Dynamo prosadilo! Krásný balon do pokutového území Hanáků na hlavu Čermáka naservíroval Sladký, zakončení prvně jmenovaného šlo však pouze do tyče, od té se to ale odrazilo k Martinu Králikovi a ten poslal Jihočechy do vedení. Uběhlo deset minut a domácí se radovali podruhé. Sladký vedl míč po pravé straně, následně posadil nádherný centr na hlavu kapitána Zdeňka Ondráška a bylo to 2:0. V 69. minutě se prosadili také hosté, Vodhánělův gól však kvůli následnému odhalení ofsajdu byl odvolán. Komplikace pro jihočeský celek pak nastala v 77. minutě, když druhou žlutou a následně červenou kartu viděl autor první branky Králik. Fotbalisté z Hané toho dokázali využít a v 85. minutě brankou Filipa Nováka utkání ještě zdramatizovat. České Budějovice si to ale vzadu pohlídaly a zvítězily 2:1.

Trenér Dynama Jiří Kladrubský: ,,Skvělý zápas. Trochu se nám to zadrhlo, když jsme šli do deseti, ale kluci to zvládli skvěle. Měli jsme šance v prvním poločase, které jsme bohužel neproměnili. Hráli jsme ale i nadále svou hru a přineslo nám to výsledek v podobě vítězství."