Fotbalisté Dynama výhru ze hřiště Karviné v domácím prostředí nepotvrdili. V utkání 14. kola Fotbalové národní ligy byli na Střeleckém ostrově výrazně lepší než soupeř z Vlašimi, jenže gól vstřelit nedokázali a utkání tak skončilo remízou 0:0.

Oba celky nastoupily v očekávaných sestavách a bylo to rozhodně Dynamo, které opanovalo úvod střetnutí. Domácí od úvodních minut přikovali soupeře na jeho půlce a mohli jít také po osmi minutách do vedení. To Kalod prostrčil míč na pravé straně Poliačkovi, ten ještě vylepšil pozici pro Linharta, jehož pohotovou střelu bravurně vyrazil brankář Švenger na roh. Pak ale tlak Dynama trošku polevil.

Vlašim se osmělovala pouze výjimečně a zpravidla po rychlých brejcích, ale Křížek byl vždy na místě. Deset minut před pauzou měli Jihočeši další možnost, když si na přetažený Haškův centr naskočil Deli, ale zblízka Švengera neprostřelil. Do kabin tak šly oba týmy s vědomím bezbrankového stavu.

Po změně stran se Vlašim znovu stáhla do silného defenzivního bloku a domácí si s tím nevěděli rady. Po jednom z řady rohů se ke střele dostal Jarolím, ale jeho skákavý pokus dokázal dostat mimo tři tyče pozorný gólman Švenger. Dvě velké šance si svěřenci kouče Hoftycha vypracovali v okolí 70. minuty. Nejprve na Linhartovu slabou střelu jen o kousek nedosáhl Kalod. O chvíli později nacentroval zleva střídající Machovec a nekrytý Zdeněk Linhart na značce penalty trestuhodně minul branku.

Závěrečná dvacetiminutovka byla ze strany domácích v křeči. Naopak Graffin bez větších problémů ubránil bezbrankovou remízu, za kterou si do Vlašimi odvezl cenný bod. Naopak pro Dynamo je to velká ztráta po výhře v Karviné.

Jarolím Lukáš     1 1     1 1
Vyskočil Martin (58.)       2     1 3 2 27.
Kalod Richard     2 1     1 3 1
Linhart Zdeněk     2 1       1 1
Machovec Jaroslav (58.)               1 2
Chmelo Rastislav (72.)               1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Fotogalerie

Pavel Hoftych (trenér Dynama): „Chtěli jsme soupeře dostat pod tlak, ale v první půli jsme nebyli ve finální fázi kompaktní. Šance jsme si vytvořili, ale buď jsme netrefili branku, nebo výborně zasáhl brankář Švenger. Věřili jsme, že vyhrajeme, tudíž jsme zklamání.“

Michal Horňák (trenér Vlašimi): „Byli jsme si vědomi síly soupeře a chtěli jsme napadat soupeře a nepouštět ho do standartek. To se nám dařilo v prvním poločase, ale v tom druhém jsme spíše jen čekali, jestli dostaneme gól. S bodem jsme tudíž spokojeni.“