Poslední zápas Karla Poborského v jeho aktivní fotbalové kariéře skončil porážkou. Tým Dynama totiž v rámci 30. kola Gambrinus ligy podlehl pražské Slavii 1:2, když již od páté minuty prohrával gólem Kalivody z pokutového kopu. Jihočeši si vytvořili několik dobrých šancí, avšak ve 29. minutě zvýšil na 2:0 Vlček. Ve druhém poločase Jihočeši ještě přidali a jejich tlak vrcholil až v samém závěru. V 86. minutě snížil Táborský a tentýž hráč mohl v nastavení dokonce vyrovnat, avšak při Slávii stáli všichni svatí a ke změně skóre již nedošlo. Dynamo tak obsadilo v letošním ročníků desátou příčku, Slávie skončila druhá.

Hostující Slavia vstoupila do zápasu zostra a hned ve čtvrté minutě se ocitl v gólové pozici Gaúcho. S jeho zakončením si ale bravurně poradil Křížek. O pár desítek vteřin později přišel ale šok pro domácí hráče i fanoušky. Horejš v pokutovém území přišel do kontaktu s Hrdličkou, ten upadl a následoval pokutový kop. K penaltě se postavil David Kalivoda a neomylně otevřel skóre zápasu - 0:1. V následujících minutách hosté hru bezpečně kontrolovali a domácím se nedařilo. Z velké dálky se zastřelovali Hrdlička, Kalivoda i Vlček, jenže nemířili přesně. Dynamo si velkou šanci vytvořilo ve 20. minutě, kdy se po dlouhé přihrávce Černého řítil sám na Vorla Poborský. Rekordman v počtu reprezentačních zápasů se snažil zakončit z hranice velkého vápna, jenže mířil mimo. Slávia se poté zatáhla do obrany a spoléhala na rychlé brejky. Jeden z nich hned dokázala proměnit po půlhodině, když si na přesný centr Kalivody naběhl Stanislav Vlček a nikým neatakovaný hlavou zvýšil na 2:0. O následný vzruch nad E.ON stadionem se postarali následně hostující fanoušci, kterým se málem podařilo zapálit východní tribunu. V samém závěru poločasu Jihočeši svého soupeře přeci jen zatlačili, po dvou zajímavých standardních situacích ale skórovat nedokázali.

Hned v úvodu druhého poločasu se do šance dostali opět hosté, Švento se dostal do zakončení, avšak na pozorném Křížkovi si vylámal zuby. Jinak ale ve druhém poločase domácí přidali na aktivitě a míč se stále častěji stěhoval před brankáře Vorla. Velmi aktivně si počínal především mladíček Stráský, který udělal v obraně Slavie nejednou velký průvan. V 74. minutě ho navíc v samostatném úniku zastavil hostující Švec a jeho počínání ocenil rozhodčí Příhoda červenou kartou. Stráský se také v 79. minutě ocitl v gólové šanci, jeho tvrdou střelu ale brankář Vorel bravurně vyrazil. Jihočeši svůj tlak stupňovali a ač jejich převaha nebyla nijak velká, čtyři minuty před koncem se přeci jen dočkali. Černý zkoušel projít středem hřiště, několikrát se zadrhl o obranu sešívaných. Do akce se zapojil i Stráský, míč se dostal k volnému Ivo Táborskému a jeho přesně mířená střela zapadla přesně k levé tyči - 1:2. V tu chvíli se Jihočeši dostali na koně a hnali se za vyrovnáním. V první minutě nastavení mohl opět kmenový hráč Slavie Táborský skutečně vyrovnat, jenže brankář vytáhl zákrok večera, díky kterému si hosté v konečném účtování vybojovali účast v předkole Ligy mistrů. Poslední zápas Karla Poborského v jeho kariéře skončil prohrou Dynama 1:2.

Tischler Martin (73)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Tomáš STRÁSKÝ - Dvacetiletý útočník vlétl do zápasu s pražskou Slávií jako velká voda. O poločasové přestávce vystřídal Václava Mrkvičku a na hrací ploše bylo hned rušno. Svým důrazem v osobních soubojích svým protihráčům hodně zatápěl a první to odnesl v 74. minutě Švec, který si po zákroku na Stráského vysloužil červenou kartu. O pět minut později se rtuťovitý útočník dokonce zjevil v gólové pozici, na skvělého Vorla si ale nepřišel. Prsty měl nakonec i v jediném gólu Dynama, když se spolu s Jaroslavem Černým postaral o vzruch ve vápně a nikým nehlídaný Ivo Táborský tak měl velmi ulehčenou úlohu.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Stráský - Vorel, Kalivoda

František Cipro (trenér Dynama): "Nevstoupili jsme do střetnutí dobře, v úvodní dvacetiminutovce jsme se nechali Slavií zaskočit a penalta s námi zatřásla, stejně jako druhý gól. I když jsme nehráli dobře, tak paradoxně jsme si vytvořili dvě velké šance Poborským a Táborským. Ve druhém poločase jsme se hodně zlepšili a musím říci, že na druhé místo dostal Slavii brankář Michal Vorel, který zlikvidoval v závěru dvě jasné šance. I když jsme druhý poločas hráli v kombinované sestavě, mladí, hlavně Stráský, mě hodně potěšili"

Karel Jarolím (trenér Slavie): "Nám se podařilo splnit to, co jsme chtěli, to znamená vyhrát. Nekoukali jsme na to, jak to dopadne v Mladé Boleslavi. Vstoupili jsme do utkání aktivně, dostali se do vedení a přidali i druhý gól. Ale po odchodu Latky přišlo do našich zadních řad trochu chaosu a domácí se tam dostávali. Proto bylo v kabině co říci. Podržel nás Michal Vorel, nebýt jeho zákroků, tak jsme mohli přijít o všechno a nedostat se ani do Poháru UEFA."