Další vychytanou nulu si na své konto po zápase s 1.HFK Olomouc připsal brankář Dynama Miroslav Filipko. Slovenský gólman po svém návratu po dlouhodobém zranění ještě neinkasoval a byla to jeho již pátá nula v řadě! Jeho spoluhráči v poli se ale v duelu s třetím týmem tabulky střelecky neprosadili a utkání skončilo bezbrankovou remízou 0:0. Pro Jihočechy to znamená, že přezimují na pátém místě tabulky s přijatelnou bodovou ztrátou na vedoucí týmy...
Sobotní odpoledne bylo ve znamení zataženého, mrholivého počasí. Naposledy hrály v Holicích Budějovice v době, kdy proti hlavní tribuně byla jen travnatá hrázka s lavičkami. V dnešních dnech je zde místo hrázky působivá tribuna k sezení. Výkop mělo Dynamo, tentokráte hrající ve žlutých dresech. Oba týmy začaly aktivně. Ve 2. minutě se předvedl první hlavičkou do rukou gólmana Václav Mrkvička. V 5. minutě po autovém vhazování šanci k zakončení o krok propásl Janeček. O půlminutu později odvracela budějovická obrana míč zpátky k šestnáctce, kde stál připravený gólman Filipko. Byla to trochu riskantní situace, neboť za balonem se pohotově vydal domácí Chmelíček. Filipko stihl míč ukrýt v náruči, takže si Jihočeši mohli oddechnout. Další akce hostí vznikla spoluprací Martina Vozábala s Jaromírem Plockem, jenže Plockův centr k Doležalově brance byl nakonec příliš dlouhý a obrana si jej pohlídala. Trnem v oku začal být domácím fanouškům Lukáš Adam, který důrazně odstavoval od balonu protihráče, ale sudí Moudrý nechával kartu v kapsičce. Ve 13. se vydal na výlet po levé straně hřiště Kazár, ovšem nepodařilo se propálit obránce Skálu a přihrávka do pokutového území nezamířila. Domácí získali alespoň první rohový kop. Chmelíčkova hlavička šla nad břevno.

Mužstva neustávala v aktivitě, výrazné šance se však příliš neobjevovaly. Po odstavení Chmelíčka si pro centr Kazára došel Filipko, na druhé straně v podobné akci stáhl Plockův centr do svých rukavic Doležal. Začalo se hrát mezi šestnáctkami s ojedinělými svižnějšími úniky. Hra byla vyrovnaná. Ve 26. fauloval Bureš a HFK získali výhodu přímého volného kopu. Podle názoru fanoušků po jeho rozehrání stáhl Mrkvička v pokutovém území Janíčka, ale píšťalka sudího se k jejich nelibosti neozvala. Faulů přibývalo, takže byla hra často přerušována. Ve 30. prošel Dadák skrz zálohu Budějovic skoro až k šestnáctce, ale žlutá obrana se před ním zatáhla a šanci na cokoli mu zhatila. Na druhé straně získal míč Mrkvička, předal jej Plockovi, který poslal vydařený centr před branku na Vozábala, jenže ten míč o centimetry netrefil. Ve 33. vypracoval sám Martin Vozábal šanci pro Mrkvičku, ale jeho přesná přihrávka byla zhatěna díky pozorné defenzívě.

Holickému klubu nevycházely kombinace a často předávaly míč soupeři. Hrálo se stále spíše mezi velkými vápny. Ve 43. měl šanci Lukáš Adam, který prokličkoval střední řadou, jenže v pokutovém území bylo už zase příliš husto a na nějakou přihrávku nebylo ani pomyšlení. Ve 44. měli domácí největší šanci celého prvního poločasu, když po rychlé akci Chmelíčkovu střelu vyboxoval od branky Filipko, balon zamířil ke Kaščákovi, jenže ten nikým neatakován přestřelil branku. Závěr půle patřil HFK, který získal ještě před přestávkou druhý roh. Filipko s obranou ale Hanákům radost neudělali. Poločas byl 0:0.

I druhý poločas začal svižně. Ve 46. získali domácí přímý volný kop a Kazárovu střelu reflexivním zákrokem vyrážel gólman Filipko nad břevno. HFK získali třetí roh, po jehož rozehrání řval celý stadion „Ruka!“, sudí Moudrý ale nepískal. Holice se na chvíli stáhly na budějovickou polovinu, žlutá defenzíva ale pracovala spolehlivě. V 50. rozehrál zajímavou kombinaci, jejíž finále vyústilo v Belejovu hlavičku mimo pravou tyč, Lukáš Adam. V 53. vstřelili Jihočeši gól, jenže Bureš se nacházel v době Mrkvičkovy přihrávky v ofsajdu, takže branka neplatila. Během pěti minut pak padly čtyři žluté karty – dvě a dvě na obou stranách. Hra se zase zrychlila, ale přibývaly spíš ty karty. Uplynula hodina hry. Skóre zůstávalo stejné. V 62. poslal Pivoňka malou domů a Filipko měl co dělat, aby míč stihl odvrátit od své branky. V 65. poslal prudkou střelu těsně nad zemí z dálky Dadák, ale jihočeský gólman míč viděl a neměl s jeho polapením žádné problémy. Přibývalo čím dál více osobních soubojů, karty už ale zase nepadaly. V 56. získal pro svůj tým přímý volný kop Vozábal. Adamův centr zhruba z 29 metrů zamířil těsně mimo levou tyč. Fanoušci Hanáků předvedli malý ohňostroj.

V 69. měli domácí další větší šanci, při níž centr Chmelíčka, jemuž se podařil parádní únik, těsně minul do pokutového území nabíhajícího Janečka. V 72. stáhl trenér Cipro obránce Pivoňku a poslal na trávník útočníka Matouška. Hra byla stále aktivní, ale bez gólového efektu. Kromě toho se na hřiště začala vkrádat tma. Holice častěji zakládaly útočné akce a posílaly pozemní pozdravy gólmanovi Filipkovi. Dynamo ovšem slušně bránilo. V 79. získali přímý volný kop i hosté, Homoláčova rozehrávka šla přímo do zdi. Deset minut před koncem se hrálo mezi šestnáctkami. Zdálo se, že obě mužstva hrají na nulu. Obrany byly betonové. Za zmínku stojí Burešův centr na Matouška v 86. minutě, který si ale pohlídal Doležal. HFK provedl rychlý brejk, jenž míč utekl Spáčilovi do autu. Nastavovaly se tři minuty. V nich již pouze Michala Beleje vystřídal Ivo Táborský a Dynamo získalo dva slepené rohy, jež ale nevyužilo. Kluby se tedy podělily o bod za bezbrankovou remízu.