Ani ve svém třetím letošním prvoligovém zápase nedokázali fotbalisté Dynama České Budějovice vstřelit branku a na Střeleckém ostrově tak remízovali s Brnem 0:0. Ve vyrovnaném zápase se Jihočeši sice dostávali častěji do zakončení, vyložených gólových šancí si ale vytvořili poskromnu. Utkání dohrávaly oba týmy o deseti, když byli shodně po druhých žlutých kartách vyloučeni Horejš s Trousilem. V dalším zápase pojedou fotbalisté Dynama do Mostu.
Uvnitř reportáže ze zápasu naleznete rozsáhlou fotogalerii.
Utkání začalo oboustranně aktivně. Hned od úvodního výkopu ale bylo lepším mužstvem to domácí. Aktivitou hýřil zejména útočník Svátek, jenž byl podporován ze záložní řady Poborským a Volešákem. Do první velké šance se dostal Svátkův útočný druh Václav Mrkvička, který unikal z úhlu sám proti Lejsalovi, ale sám se zahnal k autové čáře a zvolil horší variantu, když vystřelil na místo přihrávky volnému Volešákovi. Ve 26. minutě si vzal na nohu balon Karel Poborský a neohroženě se vrhl proti přesile, udělal si místo a milimetrově našel hlavu Dvořáka, který namířil svůj pokus pár desítek centimetrů vedle levé tyče brněnské branky. V tu chvíli bylo na hřišti jediné mužstvo, a to domácí. Jihomoravané se evidentně hledali a hlavně jejich záložní řada nestačila na rozlet Dynama. Ve 39. minutě fauloval ve vzdálenosti dvaceti osmi metrů Wagner a k rozehrání se postavila hned čtveřice Jihočechů. Exekutorem standardky byl nakonec Ladislav Volešák. Nezahrál ji vůbec zle, ale gólman Lejsal ukázal své kvality. Do konce poločasu trochu tempo hry polevilo. Na obou stranách se střídali nepřesnosti a diváci již šanci neviděli.

Po změně stran se obraz zápasu poněkud změnil, hra se vyrovnala a domácí už rozhodně nehráli prim. V 56. minutě se dokonce urodila první hostující akce. Z hranice velkého čtverce vystřelil Luděk Zelenka a českobudějovický brankář se musel hodně natahovat. Míč se pak dobrých deset sekund motal v blízkosti penaltového puntíku a poslední fází celé etudy se stala teč domácího obranného houfu, který nasměroval balon mimo dosah tří tyčí. V tu chvíli pomalu začínal rozehrávat vcelku hrozivý mariáš rozhodčí Milan Makovička, jenž udělil celkem jedenáct žlutých a dvě červené karty. Přibližně po hodině hry si postavil ve vzdálenosti dvaceti pěti metrů míč Luděk Zelenka a Filipko musel hodně rychle k tyči. Když v 66. minutě dostal po faulu na Poborského druhou žlutou Trousil, paradoxně to pomohlo hostujícímu celku. Pár okamžiků nato sice Svátek “trknul“ centr reprezentačního rekordmana v purpurovém dresu, ale míč šel těsně nad horní tyč. 70. minuta patřila rtuťovitému Střeštíkovi, který šel chvilku před tím na hřiště. Brněnský štírek ale nechal vyniknout Filipka. Od této chvíle už se zápas definitivně rozdrobil do mnoha nepřesností a faulů na jedné i druhé straně. Posledním statistickým faktem bylo dvě minuty před vypršením normální hrací doby vyloučení jinak jednoho z nejlepších hráčů na hřišti Davida Horejše. Ani ve třetím utkání nevsítilo Dynamo České Budějovice branku. Na druhou stranu je pozitivní, že už víc jak sto osmdesát minut neinkasovalo.

Střely na branku

Muž zápasu

David HOMOLÁČ - Již v minulém zápase s Olomoucí vytvořil spolu s Davidem Horejšem výbornou stoperskou dvojici, přes kterou se útočníci soupeře jen velmi těžko prosazují. Skvěle si počínal i v zápase s Brnem, kdy nejednou skvěle přečetl hru a včasným zákrokem se dostal před protihráče. Až do samého závěru zápasu bojoval na sto procent a předvedl několik precizních a čistých skluzů, čímž nejednou zastavil rozvíjející se akce soupeře. Dařila se mu i rozehrávka a svými dlouhými přesnými pasy zásoboval na hrotu útočnou dvojici...
Tři nejlepší hráči zápasu: Homoláč, Poborský - Zelenka

Fotogalerie

František Cipro: "V prvním poločase jsme byli lepším týmem, měli jsme tam ale určité akce, které se mohly řešit jinak a měli jsme dát gól v první půli. Co se týká úrovně, tak bych řekl, že to bylo velice dobré prvoligové utkání. Od chvíle, co jsme začali hrát jedenáct proti deseti, se nám přestalo dařit a právě v těch posledních dvaceti minutách jsme měli vyvinout větší tlak. Místo toho, abychom je zatlačili do šestnáctky a abychom si vytvářeli šance, začal ve středu hřiště kombinovat Polách."

Josef Mazura: "Dnes bylo k vidění docela dobré, průměrné ligové utkání, kde jsme především v prvním poločase nehráli vůbec kombinačně a byla to z naší strany spíše nakopávaná. Ve druhém poločase jsme se zlepšili, začali hrát kombinačně a trošičku nás zbrzdilo vyloučení Trousila. Poté jsme museli improvizovat a nakonec jsme rádi, že jsme zde uhráli bod. "