Jihočeši, kteří neštastně podlehli v minulém zápase v Opavě, se rychle oklepali. Za hojnou podporu publika se jihočeským příznivcům ve výborném zápase odvděčil dvěma trefami David Lafata, jednu branku vstřelil Tomáš Sivok.
Oproti minulému ligovému střetnutí, které jsme smolně prohráli v Opavě 0:1, trenér Tobiáš neprovedl žádnou hráčskou změnu, do zápasu proti Jablonci nastoupili jihočeští svěřenci v totožné sestavě, která vyběhla na slezský trávník. Mančaft praktikoval klasické herní rozestavení 4-4-2.

Od první minuty bylo zřejmé, že nikdo nechce zbytečně inkasovat, proto velela čtyřem minutám série opatrností a nepřesností, ale v 6. minutě se Jihočeši nadechli k první vážnější akci - Horejš našel ve vápně dobře postaveného Sivoka, který elegantně přiťukl do nadějné pozice Kuličovi, jeho pohotová rána však míjela levý růžek brankové konstrukce. O tři minuty později agilní Sivok vyprodukoval opět chytrou přihrávku, kterou málem zužitkoval Plocek - na Lovásika vyslal jedovku, brankář však s přehledem přečetl jeho úmysl. V 10. minutě prozatím nejaktivněji hrající Sivok našel ve vápně Kuliče, jenž akrobaticky vystřelil, jeho pokus směřoval vedle pravé tyče. Ve 13. minutě výborně nacentroval z přímého kopu domácí špílmachr Vozábal, jehož vytříbeného pasu se zhostil Sivok, který nekompromisní hlavičkou otevřel skóre - 1:0. V 15. minutě přihrál domácí bojovník Chlebek výtečně Lafatovi, jeho úmysl ovšem zaznamenal hostující gólman Lovásik. Poté nastala pasáž, ve které se černobílí po většinu času bránili severočeským nájezdům, domácí obrana je však otupovala již v zárodku. V 31. minutě se nádherným způsobem uvolnil Kulič, Plocek si neprudkou střelou k tyči na Lovásika nepřišel, o chvilku později se k dalekonosnému pokusu odhodlal Chlebek, jeho odvážný čin mířil vysoko nad. V těchto minutách jihočeští fotbalisté produkovali obrovský tlak, který byl málem završen Plockem, jenž obdržel balón od Chlebka, ale jeho dělovka skončila nad hostující svatyní. Poprvé ve 41. minutě se do větší šance prokousali i hosté, jablonecký kapitán Weber však vyslal projektil vysoko do nebes. Do konce poločasu se dohrávalo v poklidném tempu.

Od začátku druhé půle začal domácí tým drtivým náporem, ve 48. minutě obdržel vynikající přihrávku Kulič, Lovásik svým včasným vyběhnutím vše zažehnal, o minutu později se rychlonohý útočník Kulič efektně uvolnil, jeho následný pokus zlikvidoval jablonecký Hochmeister. V 52. minutě Sivok skvěle nacentroval na Lafatu, český reprezentant prodloužil na Plocka, který pumelicí mířenou tři metry nad bránu počechral modré sedačky na jižní tribuně. V 53. minutě zasadili černobílí druhý úder - Lafata se ocitl v nadějné pozici, přihrál Sivokovi do výhodnější, následnou ránu zmařila obrana severočeských zadáků, ale odraženého míče se chopil Lafata a s obdivuhodným štěstím jeho pokus doklopýtal do Lovásikovy sítě - 2:0. O pár minut později se Jihočeši radovali potřetí - Kulič z levé strany dokonale vyslal pas, osamocený Lafata se s označením budějovického kanonýra vyrovnal statečně, na perfektně provedenou hlavičku byl Lovásik krátký - 3:0. V 67. minutě mohlo být ještě veseleji, Vozábal našel opět volného Lafatu, jenže na zadělání hattricku bohužel nedošlo, rána prosvištěla vedle pravé tyče. V 78. minutě se ke druhému slovu prokousali hosté - střídající Gula z bezprostřední blízkosti nebezpečně vystřelil, Kafka jeho pokus lapil. V 81. minutě se překvapivě uvolnil Sivok, zkusil vystřelit, míč však zablokovala jablonecká defenziva. O minutu nato po domácím rohovém kopu hlavičkoval Sivok, k dorážce přispěchal Horejš, ale zformovaní hostující zadáci byli na místě. V 87. minutě se výborně hrající Pončák pokusil nacentrovat do malého vápna, Sivok ve vyložené šanci nepříliš dobře namířil mušku, balón proletěl metr vedle tyče, za minutu se prezentoval střídající Grznár parádní dělovkou ze dvaceti metrů, která proplachtila nad jabloneckou klecí. Do konce utkání si dostatečný náskok Jihočeši pohlídali a za potlesku návštěvníků sudí Jiřík odpískal konec famózního představení.