V zápase 6. kola Gambrinus ligy se fotbalisté Dynama díky brance rekonvalescenta Tomáše Stráského dostali ve 22. minutě hry do vedení, přesto jim nakonec nebyl přán ani bod. V poslední desetiminutovce se totiž fotbalisté Baníku Ostrava vypnuli k velkému tlaku, který nakonec korunovali góly Mičoly a Ličky, díky nimž nakonec zvítězili 1:2.

Po nepovedeném zápase na hřišti Slovanu Liberec nenechal trenér Pavel Tobiáš v sestavě Dynama kámen na kameni. Do zápasu vůbec nezasáhli Hudson, Šíma a Homoláč, před kterými dostali v základní jedenáctce přednost Lima, Mezlík a rekonvalescent Stráský. Právě poslední jmenovaný byl především v první polovině hry ústřední postavou utkání, kolem které se točilo vše důležité.

První a hned opravdu gólovou šanci v zápase si ale připsali v 10. minutě fotbalisté Baníku. Přes Varadiho a Mičolu se skrz nepozornou obranu Dynama dostal míč až ke zcela osamocenému Zeherovi, jenž ale v gólové pozici trefil trestuhodně pouze tyč Kučerovy brány. Úvod zápasu patřil hostujícím fotbalistům, kteří se snažili dlouhé minuty proniknout přes dobře zformovanou defenzivu Dynama. Jihočeši byli v úvodu hry maximálně produktivní. Ve 22. minutě zahrával Benát přímý kop z pravé strany a nejlépe postavený Tomáš Stráský zamířil hlavou přesně na zadní tyč - 1:0. Šťastný střelec uháněl po vstřelené brance k lavičce domácího týmu, kde byl jeho prvním gratulantem Tomáš Sedláček. Málo vídaná situace pak nastala v zápětí, radostně juchající fotbalisté Dynama zapomněli na protihráče, kteří bleskově rozehráli a kvapem se hrnuli na v bráně osamoceného Kučeru. Jihočechům ale nebylo souzeno z této akce inkasovat, především obránci se dokázali bleskově vrátit do svých pozic a zažehnat tak rodící se nebezpečí.

Po vstřelené brance se ale hráčům Dynama očividně ulevilo a druhý gól mohl ve 30. minutě zaznamenat Stráský, jeho výstavní pokus levou nohou se ale odrazil pouze od tyče zpět do hry. Mladý budějovický útočník hrající na postu pravého záložníka měl následně možnost střelu si zopakovat, na již pozorného Baránka si ale nepřišel. I v samotném závěru poločasu se děly na Střeleckém ostrově věci. Mezlíokovu střelu ze střední vzdálenosti sice hostující gólman v pohodě chytil, následná akce Stráského, jenž směřoval míč na zakopnuvšího Meszároše, ale již volala po gólu. V poslední minutě první půle se ale málem skóre měnilo na druhé straně. Až překvapivě velmi lehce se do zakončení uvnitř vápna Dynama dostal Lukeš, jehož gólovou ránu ale reflexivním zákrokem skvěle vyrazil Kučera.

V úvodu druhé půle se několik dlouhých minut zdálo, že si fotbalisté Dynama jednobrankové vedení v pohodě pohlídají a dokráčí za druhým vítězstvím v sezoně. V 56. a následně 59. minutě se v téměř identických akcích ocitli Stráský a Meszároš, oba ale svůj pokus na zadní tyč nedokázali nasměrovat do brány. S přibývajícími minutami začali své úsilí zvyšovat hráči hostujícího celku a Dynamo se stále více a více dostávalo pod tlak. S dalším střeleckým pokusem Lukeše si sice Kučera v 63. minutě poradil, tlak Baníku ale začínal být v posledních dvaceti minutách neudržitelný.

První varování hostů přišlo v 82. minutě, kdy nebyl gól Neuwirtha uznán kvůli milimetrovému ofsajdu. Jihočechy to ale nechalo chladnými a trest přišel záhy. Na začátku 84. minuty poslali hosté do vápna Dynama dlouhý a vysoký balon, Jarabica s Hunalem si následně dávali tak dlouho přednost, až je o míč obral štírek Tomáš Mičola, jenž následně bez větších problémů poslal míč za záda Kučery - 1:1. Inkasovaná branka fotbalisty Dynama srazila do kolen a pět minut před koncem byl zápas stále otevřený. Oba celky chtěly vyhrát, momentální herní pohoda byla ale na straně hostů. To potvrdil v 89. minutě Mario Lička, jenž se krásně položil do rohového kopu Lukeše a nechytatelnou střelou dokonal obrat v zápase. Přestože se následně nastavovaly ještě tři minuty, fotbalisté Dynama nenašli dostatek sil k vyrovnání a utkání tak skončilo výhrou hostů 2:1.