Zápas Jihlava - SK Dynamo

Na šlágr kola, který k sobě poprvé v historii druhé fotbalové ligy svedl Jihlavu a SK ČB, byla zvědava na místní poměry rekordní návštěva. A diváci si přišli na své, protože se včera děly vskutku věci nevídané. Už ve 2. minutě si hostující Plocek narazil u postranní čáry s Palátem, ve vápně se pokoušel v závaru prosadit do koncovky Janda, ale marně. Iniciativu však pak postupně přebrali Jihlavští a pod sprškou centrů ze strany bylo Jihočechům ve vápně pořádně horko. V 9. minutě se Večeřa prosadil přes Pospíšila, ale překvapený Hošťálek ve vápně špičkou kopačky vedle. Minutu nato pro změnu Vaculík nastřelil Hošťálka. Ve 12. minutě Seman kryl Slámovu přízemní střelu k tyči. První vážná šance přišla v 18. minutě, kdy Penner zatáhl akci v roli falešného křídla po levé straně, přihrál Peckovi, ten ve vápně posunul míč Jandovi, který si v dobré šanci přehodil balón na levačku, ale jeho nepříliš razantní střelu k levé tyči gólman chytil. Mohlo udeřit pak na druhé straně, když při výhodě Vaculík centrem zprava hledal Šebka, ten sám před Semanem však minul. Vzápětí znovu aktivní Vaculík z úhlu dokonce trefil Semanovu tyč. Ve 26. minutě pro změnu nezasáhli ve vápně míč nabíhající Šebek s Ryškou. Ve 33. minutě však udeřili hosté: Palát vybojoval míč ve středu hřiště, po něm Plocek přenesl hru na druhou stranu na Váchu, jenž si elegantně zpracoval míč na prsou. Po jeho přistrčení brankář Bartoš Peckovu ránu ještě vyrazil, ale před Váchou už míč krýt nedokázal. Zbytek prvního poločasu už se dohrával bez větších šancí. Ve druhém poločase se děly věci! V 50. minutě po Pennerově rohu neudržel brankář Bartoš na brankové čáře míč a Palát jej dopíchl do sítě na 0:2. Tři minuty nato se zdálo být definitivně rozhodnuto: Vácha proměnil penaltu za faul na Jandu - 0:3! Zdálo se, že je rozhodnuto, tříbrankový náskok k tomuto názoru skutečně bohatě opravňoval. Jenže hned o minutu později Horejš zahrál v šestnáctce nešťastně rukou a také Kufa z penalty mířil přesně. V 61. minutě Sláma z hranice velkého vápna technicky obstřelil bezradného Semana - 2:3. Bouřlivé publikum hnalo domácí dál. V 63. minutě Sláma odcentroval přes Silmbroda a Penner nezachytil nabíhajícího Ryšku, který hlavou srovnal na 3:3. Na koni byli pro změnu domácí, jenže jejich radost ještě nestačila utichnout a Pecka po individuální akci trestal ztrátu koncentrace - 3:4. V 73. minutě se vyfauloval nešťastník Kadlec na Pennerovi a hosté dohrávali proti oslabenému soupeři. Otevřená hra svědčila rychlíkům Klinkovi a Plockovi. Druhý jmenovaný mohl zanedlouho po svém příchodu na hřiště potvrdit vítězství, jenže v pádu minul. Čtyři minuty před koncem byl hostím po druhé žluté kartě vyloučen Wozniak a tlak domácích gradoval. V 88. minutě ještě Seman vytěsnil Slámův pokus, avšak minutu poté zahrával Šebek trestný kop, všichni domácí hráči si naběhli do vápna a střídající Bratršovský hlavou poslal míč do sítě.