Nehlášená nová akvizice. Fanoušci českobudějovického Dynama byli jistě překvapeni, kdo se to prohání s 19 na zádech. Tím zarostlým středopolařem s vizáží Gennara Gattusa byl Goran Antutovič, jenž jen v Dynamu na testech. V duelu proti Znojmu se uvedl sympatickým výkonem a střelou do tyče.

Jak jste se dostal do Českých Budějovic?
Přes mého manažera Matoviče jsem se dostal do Budějovic na zkoušku. V pátek jsem sem dorazil a záleží čistě jen na mně, jak se mi bude dařit. Pak se uvidí, jestli se budu líbit vedení a trenérovi.

Luboš Urban o Goranu Antunovičovi:
„Dostali jsme tip z Dunajské Stredy a potvrdilo se nám to, co jsme o něm slyšeli. Volal sem svému bývalému svěřenci Mešanovičovi z Jihlavy a popsal mi ho. Goran je silný na míči, pohyblivý, má něco odkopáno a je vidět, že nezmatkuje. Dnes jsem ho viděl poprvé, ale myslím si, že předvedl solidní výkon.“

Je to předběžné, ale kdyby nabídka z Dynama přišla, bral byste jí?
Stoprocentně ano. Je to pro mě výzva a chtěl bych tu zůstat. Upřímně jsem českou ligu příliš nesledoval v poslední době. Vidím, že je to ligové mužstvo, které má podmínky i ambice se vrátit mezi elitu. Zatím vidím jen samá pozitiva.

Co říci k dnešnímu prvnímu zápasu se Znojmem?
Dali jsme tři góly, ale nestačilo to na výhru, škoda. Je to jen příprava, ale mrzí nás to. Vedli jsme 2:0, ale pak jsme zaspali prvních patnáct minut ve druhém poločase a soupeř se dostal do zápasu. Ale je to začátek přípravy.

Jaký máte pocit z toho zápasu a celkově z místního prostředí?
Na umělé trávě je vždy těžké hrát, bolí z toho celé tělo. Bylo to takové rozhárané. Musíme se rychle sehrát a snad to poté bude lepší. Jinak celkově se mi tady líbí. Jsem tu dva dni a nemohu říci jediné křivé slovo. Klub mi přijde takový příjemný, zatím je všechno výborné.

V prvním poločase jste byl blízko gólu, když jste z dálky trefil tyč.
Ano. Trenér nám říkal, že okolo dvaceti metrů máme střílet, tak jsem to vyzkoušel a škoda, že mi to tam nespadlo. Byly tam i další střelecké pokusy, ale gól z toho žádný nebyl.