Fotbalisté Dynama České Budějovice podruhé v řadě ve FNL prohráli, když na východě Čech nestačili na Hradec Králové. V základní sestavě se poprvé letos objevil mladík Roman Wermke. "Jsem rád, že jsem mohl nastoupit v základu. Samozřejmě mě ale mrzí, že jsme nedokázali v závěru srovnat na 3:3," řekl mimo jiné.

Romane, jak jste viděl první poločas zápasu na hřišti Hradce?
Podobný průběh zápasu jsme samozřejmě neočekávali. Naším cílem bylo vítězství, jenže jsme nezachytili úvod zápasu. Celý první poločas byl z naší strany hodně špatný. Málo jsme běhali a nedařilo se nám.

Co se v úvodu přihodilo, že jste soupeře nechali odskočit na 3:0 a po půl hodině hry bylo skoro po zápase?
My jsme tam udělali vlastní individuální chyby, kdy jsme soupeři přihráli míč prakticky přímo do brejku. Odkrývali jsme jim hodně prostory a sami jsme v zakončení nebyli důrazní.

Jaké byly pokyny od trenéra před druhým poločasem?
Do druhého poločasu jsme šli s tím, že jsme chtěli náš výkon výrazně zlepšit. Je jen škoda, že jsme zápas nedotáhli do výsledku 3:3.

Jaká byla o poločase v kabině atmosféra?
V kabině se dělo to, co se dít má. Řekli jsme si, co se dělalo v prvním poločase špatně a co by se mělo zlepšit. Trenér nás snažil vyburcovat k lepšímu výkonu.

Co vy osobně? Letos poprvé jste nastoupil v základní sestavě..
Samozřejmě jsem byl rád, že jsem mohl nastoupit od úvodní minuty. Škoda jen, že jsem nedohrál zápas až do konce. Nemyslím si, že by to z mé strany bylo dobré. Na jednu stranu jsem rád, že jsem byl v základu, na druhou stranu mě mrzí, že zápas dopadl tak, jak dopadl.

Přestože jste v závěru nebyl na hřišti, týmu se podařilo snížit na 2:3. Věřili jste ve vyrovnání nebo ve zvrat?
I na lavičce jsem věřil tomu, že se za stavu 3:0 vrátíme do zápasu. Věřil jsem, že si vytvoříme takový tlak, abychom třeba srovnali na 3:3. Bohužel k tomu nakonec jeden gól chyběl.

V dalším kole vás čeká doma Ústí nad Labem..
Bude to zápas v domácím prostředí a v naší situaci si už nemůžeme připustit nic jiného, než je hra na vítězství..