Mohl být katem Viktorie Žižkov, který by jí s velkou pravděpodobností poslal do druhé ligy. Na podzim se totiž Petr Benát dvěma góly podílel na domácím obratu nad tímto soupeřem a nechybělo mnoho a i v zápase na hřišti soupeře mohl skórovat dvakrát. Ke své výstavní trefě z 18. minuty si ale budějovický záložník připsal do statistik pouze neproměněnou penaltu a Dynamo tak nakonec prohrálo 2:1. "Strašně mě to mrzí a musím se klukům omluvit," řekl po zápase sklesle špílmachr týmu.

Petře, na Žižkově jste podali dobrý výkon, vytvořili si řadu šancí, avšak nakonec nemáte ani bod..
Měli jsme ten zápas hodně dobře rozehraný, jenže jsme si nechali za pět minut vyrovnat a nakonec o výsledku rozhodla ta moje penalta. Musím se teď klukům omluvit a pak to napravit v dalším zápase.

Vy jste vstřelil parádní gól na 1:0 a poté jste také mohl z penalty vyrovnat na 2:2. Co se stalo, že jste penaltu neproměnil?
Míč jsem se snažil tlačit co nejvíce k tyči a asi to byla chyba. Kdybych možná vystřelil nějakou polostřelu doprostřed brány, tak by brankář možná skočil k tyči a mohl to být gól. Strašně moc mě to mrzí, že jsem nedal gól. Já byl rozhodnutý, že jí dám po pravé ruce gólmana Bartalského. Co jsem viděl, tak on ten směr sice vystihl, ale na míč nedosáhl a chyba byla, že jsem to až moc tlačil k tyči. Vinu samozřejmě beru na sebe, kdybych tu penaltu proměnil, tak bylo dvacet minut do konce a to bychom už nějak dohráli.

Před zahráváním penalty kolem vás kroužili dva protihráči a něco vám neustále říkali. Snažili se vás rozhodit?
S Jirkou Sabouem a Zdeňkem Koukalem se znám z Teplic, takže se mě snažili trochu rozhodit. Říkali mi takové ty klasické věci, že jí nedám a podobně. Tohle mě ale nijak neovlivnilo, já se snažil soustředit a věřil jsem si. Doma jsem proti Žižkovu kopal v 90. minutě penaltu a tu jsem dal. O to víc mě mrzí, že jsem jí dneska neproměnil.

Zápas stejně jako minulé venkovní utkání v Olomouci ovlivnil vlastní gól..
Já bych tu vinu Žížovi (Michaelu Žižkovi, pozn. autora) nijak nepřičítal, protože do toho míče prostě musíte jít a bohužel tomu takhle změnil směr. Byl to prostě smolný gól, to se stává.

Určitě vás dnešní porážka musí mrzet také proto, že zatímco v minulosti se Dynamu na Žižkově herně nedařilo, dnes bylo lepším týmem..
Byla škoda, že jsme v první půli nedokázali některé ty naše šance dotáhnout do konce. Kdybychom zvýšili na 2:0, tak by se to Viktorce asi těžko otáčelo. Jenže to se nám nepovedlo a na začátku druhé půle jsme dostali zase takový laciný gól a domácí vycítili šanci. Vrhli všechno do útoku a taková ta naše kreativita a lehkost se vytratila.

Žižkov má nyní spolu se Zlínem dvaadvacet bodů a Dynamo třicet. Může mít Dynamo ještě strach o záchranu v lize?
Pořád do konce zbývá dvanáct bodů a my jsme tady dneska potřebovali uhrát alespoň bod. To se nám bohužel nepovedlo a určitě to na boj o první ligu může mít vliv. Pro nás bude důležitý domácí zápas s Ostravu. Tu musíme za každou cenu porazit, abychom byli stoprocentně zachráněni.

Ještě předtím vás čeká ale utkání na Slavii, tam si na body nevěříte?
Na zápas se Slavií se samozřejmě moc těšíme. Bude to utkání v novém Edenu a doufáme, že přijde hodně lidí. Také tam věřím, že tam podáme dobrý výkon a neodjedeme s prázdnou.