Z celkových sedmi kol Zimní ligy přišlo její pomyslné vyvrcholení tuto sobotu. Ve čtvrtém pokračování turnaje se totiž střetly dva v soutěžích nejvýše postavené týmy. Třetiligová rezerva Dynama a Sezimovo Ústí. Vítěze prestižního duelu nakonec určil českobudějovický středopolař Josef Příhoda, který se ve druhém poločase trefil povedenou střelou. Dorost Dynama pak vyhrál nad Jankovem také 1:0, čímž se za Béčkem usadil na druhé příčce tabulky.

Dosud neporažená rezerva Dynama měla před sebou těžký úkol. Do cesty se jí postavil sok, kterému na podzim v ČFL na jeho hřišti podlehla. Mladíci vedení Karlem Musilem však potvrdili své kralování Zimní lize i proti Spartaku a vyhráli 1:0. O výhře Dynama rozhodl ve druhém poločase Josef Příhoda, který zakončil pohlednou akci stejně vyvedenou střelou.

Trenér Karel Musil si velice pochvaloval defenzivní činnost svého mužstva. „Oproti podzimu v ní je velký zásah změn, ale poctivá práce v tréninku se dnes projevila i na hřišti,“ liboval si kouč. „Ve druhém poločase nás hodně podržel i Vladan Vršecký,“ neopomněl pochválit špičku ledovce celé obrany.

Naopak mírně hartusil na hru svých svěřenců směrem dopředu. „Chtěli jsme využívat volného prostoru po křídlech, který se nám při rozestavení soupeře otevíral. To se nám ale nedařilo. Více jsem čekal právě od brejkových útočníků Košíka s Kaňákem,“ podotkl Karel Musil.

Dynamo B – Sezimovo Ústí 1:0 (0:0)
Branka: Příhoda

Sestava Dynama B:
Vršecký - Hrbáč, Tischler, Šafránek (46. Mácha), Ryšánek – Adam (46. Pouzar), Příhoda (46. Dobal), Rakovan, Mašek – Košík (46. Kaňák), Ondrášek (46. Adamec) Pozn.: Ve druhém poločase docházelo dále i k hokejovému střídání

Ve čtvrtém kole Zimní ligy se dařilo i dorostencům Dynama. Tým Petra Skály si poradil s Jankovem a porazil jej nejtěsnějším výsledkem 1:0. „Gólů ale mohlo být více,“ namítal Skála. „Zase se nám ale podařilo neinkasovat,“ našel jedno z pozitiv hlavní kouč. Vítězstvím nad Jankovem se dorostenci navíc vyhoupli za vedoucí Béčko na průběžné druhé místo Zimní ligy.

Dynamo U19 – Jankov 1:0
Branka: Vavřina