Jihočeši podlehli Baníku 1:2 a kapitán Dynama Roman Lengyel po prohře jenom těžko hledal slova. "První poločas jsme vysloveně prohospodařili a pak už se hraje těžko, když doma prohráváš 2:0," řekl po zápase. Svěřenci trenéra Cipra mají před sebou těžké soupeře. V neděli hrají na Spartě, pak hostí doma Liberec. Lengyel věří, že se tým zvedne. "Pokud budeme předvádět takové výkony, tak to budeme mít hodně těžké," kroutí hlavou.

Co říci k zápasu, ve kterém Baník ve druhé půli ubránil těsné vedení?
Je to špatné. První poločas jsme vysloveně prohospodařili a pak už se hraje těžko, když doma prohráváš 2:0. Baník tady předvedl dobrý výkon, byli jsme připraveni na jejich hru. Hrál dobře již v Jablonci i doma se Slavií a u nás to jenom potvrdil. Pokud budeme předvádět takové výkony, tak to budeme mít hodně těžké.

V úvodu to vypadalo, že jste pasivnějším celkem. Čím to bylo?

Roman Lengyel v akci
Neřekl bych pasivnější. My nemáme mužstvo tak extra běhavé, abychom devadesát minut napadali soupeřovu rozehrávku. Navíc hrajeme na jednoho útočníka a loni se nám to již několikrát nevyplatilo. Tentokrát, stejně jako s Olomoucí, jsme vsadili na brejky a nechali tvořit hru soupeře. To se nám i mohlo vyplatit, ale z jediné střely na bránu jsme v první půli dostali gól. Ve druhé jsme smolně inkasovali podruhé a bylo.

Po přestávce jste útok posílili, ale výsledek nebyl znát.
Baník zalezl, stejně jako my v Boleslavi. Ale takové góly, jako jsme dostali v Boleslavi, jsme my nedali.

Při tom druhém gólu chyboval Tomáš Řepka. Co se přihodilo?
Chybu může udělat každý. Nebyla to úplně chyba Tomáše. Někdo mu měl zařvat, že má za sebou protihráče. Když Tomáš nezavře, tak všichni mlčí jako ryby. Na tom musíme zapracovat, jelikož v podobných situacích mu musí někdo zařvat záda.

Věřili jste po vstřelené brance ještě ve srovnání?
Samozřejmě, zbývalo ještě pět minut. Měli jsme plno rohů, ale nakonec to nedopadlo. Boleslav by ten gól dala, my ne. V poslední minutě střílel Řezníček do Tomáše Řepky. Kdyby ho netrefil, byl by to jasný gól. V Boleslavi jsme asi urazili Boha, když jsme vedli 2:0. Teď nám nepřálo štěstí.

Nyní máte těžký los a tři body po třech zápasech není moc, že?
To není. Kdybychom měli o bod víc, bylo by to lepší. Ale je začátek soutěže a musíme dělat body i s těžšími soupeři.