V sobotu 5. července je na programu již 45. ročník tradičního letního turnaje v Nové Včelnici, kam se v posledních letech pravidelně sjíždějí nejlepší prvoligové týmy. Dynamo České Budějovice patří k tradičním účastníkům tohoto turnaje a od roku 2002 se ho zúčastnilo hned čtyřikrát. Již tuto sobotu se Jihočeši představí v Nové Včelnici popáté..

Turnaj v Nové Včelnici je tradičně tím nejlepším, co se na jihu Čech během letní přestávky odehrává. Budějovice se v posledních letech objevují na turnaji v Nové Včelnici celkem pravidelně. Před začátkem sezony 2002/2003 se Dynamo pod vedením Pavla Tobiáše střetlo na úvod s Teplicemi, které tehdy vedl pozdější trenér Dynama Franrišek Cipro. Utkání skončilo nerozhodně 0:0 a Jihočeši postoupili do finále na pokutové kopy (za Dynamo se tehdy trefili Svoboda, Plocek, Lafata, Povišer a Bubenko - za Teplice byl neúspěšný pouze Pavel Horváth, jenž je nyní čerstvě hráčem Viktorie Plzeň). Finálový duel mezi Dynamem a Libercem skončil lépe pro Severočechy, kteří díky brance Gyana zvítězili 1:0.

O dva roky později před sezonou 2004/2005 o obsadilo Dynamo na včelnickém turnaji třetí místo, když nejprve remízovalo s tehdejším 1.FC Synot (nyní 1.FC Slovácko) 1:1 a prohrálo až na pokutové kopy (trefil se pouze Grznár, Homoláče a Svobodu brankář Drobisz vychytal). I zápas o třetí místo rozhodovaly až pokutové kopy. Za Dynamo se v průběhu zápasu se Slávií trefili Vozábal a Kulič, avšak střelecky se zaskvěli i Piták se Sedláčkem (pen.) a o vítězství Dynama rozhodly až penalty, ve kterých se trefili Kulič, Myšák, Němec a Vozábal...

Před ligovým ročníkem 2006/2007 skončili Jihočeši na druhém místě. V semifinálovém duelu skončilo utkání se Slávií v normální hrací době 0:0 a o vítězi tak rozhodovali pokutové kopy. V těch byli úspěšnější hráči Dynama, za které se trefili Faldyna, Adamec, Kladrubský, Volešák a Gruber. I finálový duel proti Sigmě Olomouc rozhodovaly penalty. V normální hrací době sice poslal již ve 13. minutě Jihočechy do vedení Adam, jenže v 63. minutě vyrovnal Škerle a utkání tak skončilo 1:1. V následném rozstřelu se trefili Gruber s Kladrubským a Mácha s Schönem na brankáře Sigmy Vojáčka nevyzráli. V konečném účtování tedy vyhrála Sigma Olomouc, druhé bylo Dynamo, třetí Kladno a čtvrtá Slavia Praha.

Naposledy se Jihočeši představili na turnaji loni před začátkem sezony 2007/08. Tým vedený Františkem Ciprem nejprve prohrál semifinále s Olomoucí 0:1 (gól vstřelil těsně po začátku Melinho) a ještě hůře dopadli Jihočeši v zápase o třetí místo. Kouč Dynama sice poslal do utkání proti Žižkovu převážně hráče B-týmu, prohra s ligovým nováčkem 1:4 byla až příliš krutá. Přitom Dynamo vedli díky brance Vozábala od 5. minuty 1:0, Pražané ale rychle odpověděli Bukačem a následně pak přidali další branky Kučerou a Švancerou (2).