Třináctá minuta sobotního zápasu staršího dorostu proti Mladé Boleslavi byla šťastnou pro nováčka v dresu Dynama Jana Trčku. Útočník, který se ve svém třetím zápase za černobílé barvy postavil na ligový trávník poprvé od začátku utkání, si naběhl za obranu hostujícího týmu a placírkou umístil do branky ideální přihrávku Toncara. "Vůbec jsem nemířil, jen jsem se snažil trefit branku. Toncy mi to krásně nahrál, nebylo to tak těžké," popsal skromně svůj první gólový zápis. Mužstvo během nevydařeného podzimu potřebovalo posílit ofenzivu, proto si z Tábora vytáhlo Trčku, který se zatím prosazoval v druhé lize. Ten na mladoboleslavského soupeře ve dvojici s Schönem platil svou rychlostí a bojovností. "Celkem mi to šlo, i když na konci jsem už moc nemohl běhat. Ta vyšší soutěž je hodně znát, všechno je rychlejší, hraje se s vyšším nasazením. Křeče mě nechytaly, ale měl jsem toho dost," svěřoval se...
Nejen v kvalitě prvoligových soupeřů vidí Honza rozdíly. "Je to i o kvalitě spoluhráčů, která je na první pohled ve vyšší soutěži znát. Člověk si to má s kým dát, hraje se mu hned lépe," pochvaluje si. Dynamo celý zápas Mladou Boleslav jasně přehrávalo, do poločasu vedlo 2:0, přesto se domácí hráči nakonec klepali o výsledek. Gól, který zavinil zdramatizování zápasu, se na fotbalových trávnících jen tak nevidí. Na světelné tabuli běží 69. minuta. Domácí gólman Novotný si staví míč na roh malého vápna, aby zahrál kop od vlastní branky. V ten okamžik se ozve pokyn trenéra Jiřího Vlčka. "Kosy, jdi to kopnout, ať si Lukáš odpočine," posílá stopera Kosobuda, aby rozehrál odkop místo Novotného. Ten se otočí, ale nereaguje. Novotný ještě signalizuje rozhodčímu, že by byl rád, aby se protihráč, jenž se postavil asi sedm metrů před něj, ještě o kousek posunul. Sudí přesto dává pokyn k rozehrání. Novotný se rozbíhá a trefuje protihráče do zad. Míč letí zpátky do pokutového území, kde ho opět zalehává Novotný. Jenže mokrý míč mu zpod těla ještě vyklouzne a hostující hráč už nemá problém ho uklidit do sítě. Neuvěřitelná situace, kterou trenér Vlček jakoby předvídal. Také okamžitě posílá hodně důrazné vyčinění Kosobudovi, který jeho pokyn neuposlechl. chvilku poté posílá na hřiště za nešťastného Novotného Lálu. "Pojď, teď bych ti nepomohl, kdybych tě tam nechal," snaží se uklidnit střídajícího brankáře, který až do té chvíle předváděl velmi spolehlivý výkon.

Situace se zdramatizovala, domácí znervózněli, nebezpečné situace se množily. "Věřil jsem, že to udržíme. Za každou cenu jsme tohle vítězství museli vybojovat. Ten gól byla zbytečná komplikace, ale z mého pohledu to byla chyba rozhodčího, který měl hráče posunout dál nebo nechat kop opakovat," přidal svůj názor na hektický závěr zápasu střelec Jan Trčka, který spěchal do kabiny oslavit svůj první gól i tolik potřebné vítězství.