SK Dynamo České Budějovice

Partnerský fotbálek (květen 2014)

V pondělí 26. května odehráli zástupci obchodních partnerů a Syndikátu jihočeských novinářů již dvanácté vzájemné utkání na hlavním stadionu na Střeleckém ostrově. Utkání přineslo málo vídanou gólovou přestřelku, která nakonec skončila šťastněji pro zástupce médií. Ti vyhráli nad svým sokem těsným rozdílem 9:8, když po poločasové pauze prohrávali 2:7!

Obchodní partneři se s novináři na hlavním budějovickém stadionu potkávají vždy dvakrát za sezonu. Od roku 2008 se oba týmy střetly již dvanáctkrát a přestože tentokrát vyhráli novináři, vzájemná bilance hovoří výrazně pro obchodní partnery, kteří mají na svém kontě nyní osm výher a pouhé čtyři porážky. Na jaře roku 2012 prohráli novináři vysoko 2:12 a na podzim se pak zrodila další výhra obchodních partnerů s výsledkem 7:4. Také jarní utkání v roce 2013 skončilo vysokou výhrou partnerů v poměru 13:0, na podzim ale přišel zvrat, když vyhráli novináři v poměru 4:3. Také tentokrát byli šťastnější novináři, kteří po nepovedeném prvním poločase dokonali ve druhé půli velký obrat.

Obchodní partneři - Syndikát novinářů 8:9 (7:2)
Branky: 18., 21. a 65. Havlíček, 5. z pen. a 33. Fatura, 11. Lacko, 12. Růžek, 29. F. Klíma - 37. a 67. Marek, 59. a 90. D. Hric, 11. Říha, 49. Častulík, 52. Otta, 78. Máče jr., 82. Vaniš

Fotbalisté z týmu obchodních partnerů věděli, že poslední vzájemné utkání na podzim loňského roku skončilo výhrou novinářů. Také proto partneři začali zostra a hned v 5. minutě otevřel skóre zápasu gólem z pokutového kopu Zbyněk Fatura, který potrestal faul Marka na Švába. Obchodní partneři byli v úvodní dvacetiminutovce zcela dominantní a po dalších brankách Havlíčka (2), Lacka a Růžka vedli již 5:0! Pak sice ve 22. minutě snížil na 5:1 Petr Říha, to ale zatím ke zvratu v zápase nevedlo. V dalším průběhu prvního poločasu totiž další dva góly přidali Filip Klíma a Zbyněk Fatura a chvilku před koncem poločasu stihl na 7:2 snížit alespoň vždy agilní Lukáš Marek, zástupce MF Dnes.

Zatímco první poločas patřil obchodním partnerům, ve druhé části hry zcela dominovali fotbalisté z řad novinářů. Po hodině hry to bylo již pouze od dva góly (7:5), když se postupně trefili Častulík, Otta a Dominik Hric. Pak sice Havlíček z řad partnerů dokonal hattrick a zvýšil na 8:5, ani to ale nakonec partnerům nestačilo. Další góly za novináře totiž přidali Marek, Máče jr. a Vaniš, díky čemuž byl deset minut před konce zápasu stav nerozhodný 8:8. Dlouho to poté vypadalo, že tímto výsledkem zápas také skončí, avšak těsně po vypršení normální hrací doby vystřelil z dvaceti metrů Dominik Hric a byl z toho devátý gól pro novináře.