Vydřené vítězství. Asi tak by se dal shrnout úspěch českobudějovických fotbalistů v generálce se Žižkovem, kterou rozhodl Jan Hála v 86. minutě vítěznou brankou. "Počítá se vítězství a to by nás mohlo povzbudit do prvního jarního kola," věří Jaroslav Machovec, který se představil na levém kraji obrany.

V generálce jste odehráli duel dvou odlišných poločasů. Proč jste nedokázali udržet vyšší tempo celý zápas?
V prvním poločase jsme sice měli v úvodu nějaké šance, ale naší hře chybělo zhruba od 30. minuty tempo. Trenér nás o poločase nabádal, abychom byli aktivnější, ale na hřiště se dostala nervozita. Žižkov začal hrát více po zemi, což nám dělalo problémy, ale až na dvě výjimky jsme je do žádné větší šance nepustili. Říkali jsme si, že budeme hrát do konce na nulu vzadu a nějaký gól snad dáme, což se nakonec povedlo.

Jaroslav Machovec v akci

Čím to bylo, že jste si nedokázali vytvářet šance tak, jak tomu bylo v předchozích zápasech?
Nevím. Chtěli jsme se zvednout a hrát jako v minulých zápasech, ale měli jsme asi svázané nohy. Ale zdůrazňovali jsme si, že když to nejde, tak musíme být trpěliví a snad se dočkáme. A dočkali. Hraje se na vítězství a to máme. Úspěch v generálce nás povzbudí do prvního jarního kola.

Dlouhá zimní příprava je za vámi, těšíte se už na ostré ligové zápasy?
Určitě. Příprava byla dlouhá, ale do přípravných zápasů jsme chodili s tím, jako kdyby to byly mistráky, abychom na to poté navázali v lize. A to se nám, podle mě, dařilo.

V generálce jste hrál na levém beku, před tím jste nastupoval na stoperu. Jaká bude vaše pozice za týden s Varnsdorfem?
Na stoperu jsem hrál v přípravě, když byl Lengy (Roman Lengyel, pozn. autora) zraněný. Teď už je ale fit, takže jsem hrál nalevo a zde se mnou i trenér nejspíš počítá.

Už jste v kabině mluvili o zápasu s Varnsdorfem?
Už dva týdny se o tom zápase bavíme a připravujeme se na něj. Dnes jsme si chtěli vyzkoušet některé věci a za týden budeme muset zlepšit aktivitu směrem dopředu.

Co vaše střely z přímých kopů? Už častokrát chyběl jen kousíček, kdy se dočkáme gólu?
Nevím. Trénuji to na tréninku, věřím si na to, snad se brzy prosadím.

Dáváte góly z trestných kopů na tréninku?
Se zeptejte gólmanů (směje se). Docela dávám, snad se trefím v lize.

Dynamo zakončilo přípravu výhrou se Žižkovem (28.2.2014)

Českobudějovické Dynamo zakončilo zimní přípravu výhrou 1:0 v generálce s Viktorií Žižkov. O hubenou výhru se postaral mladý záložník Jan Hála, který přesnou střelou v 86. minutě zajistil svému týmu výhru nad Pražany.